Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
bibliografie lucrare disertatie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


bibliografie lucrare disertatie


1 reply to this topic

#1 razvanell

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 20 November 2012 - 11:38 AM

Buna ziua! Ma poate ajuta cineva cu o bibliografie si/sau modificari la plan pt urmatoarea tema "Analiza diferentelor nationale privind limbajul si practica in sfera contabilitatii"? eu vad lucrarea structurata astfel:

1. Contextul international al contabilitatii
2. diferente nationale privind limbajul contabil
3. diferente nationale privind practica in sfera contabilitatii
4 Concluzii, rolul convergentei
Multumesc



#2 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 November 2012 - 09:24 AM

Orice lucrare de disertatie incepe cu Introducere care va trebui sa cuprinda scopul, obiectivele si importanta lucrarii de disertatie , dupa care as avea :
Capitolul 1 Probleme teoretice specifice domeniului temei lucrării de disertaţie, stadiul problemei de rezolvat cunoscut masterandului pe plan mondial şi naţional, inclusiv sinteză privind cadrul legislativ şi politici economice în domeniu (contextul international care l-ai scris si tu !!)
Capitolul 2. Cercetarea temei lucrării de disertaţie soluţii şi variante pentru problema de rezolvat, analiză comparativă intre national si international
Capitolul 3. Studii de caz focalizate pe problemele de rezolvat, rezultate concrete ale cercetării, diferente nationale privind limbajul contabil si diferente nationale privind practica in sfera contabilitatii (acesta ar trebui sa fie capitolul de baza al lucrarii deoarece masterul este activitate de cercetare si se pune baza pe activitatea de cercetare !!)
Concluzii, contribuţii originale şi propuneri concrete. Evidenţierea contribuţiilor originale ale masterandului rezultate din lucrare
Bibliografia utilizată sa acorzi o atenţie deosebită includerii lucrărilor de referinţă ale domeniului cercetat (lucrări nu mai vechi de 5 ani), cu minimum 3-4 referinţe din literatura de specialitate străină: cărţi, articole, studii publicate,

Asta este parerea mea .... dar ar trebui sa te consulti si cu profesorul tau coordonator !
Spor la scris !!

Aceasta postare a fost editata de cristina5859: 21 November 2012 - 09:28 AM

Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL