Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Avans decontare- suma acordata unui salariat - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Avans decontare- suma acordata unui salariat

6 replies to this topic

#1 mihaela2005

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 58 Postari:

Postat 08 June 2005 - 10:05 AM

Am o intrebare legata de acordarea unui avans spre decontare:
Pot acorda unui salariat un avans de 80.000.000 lei pt.efectuarea unor plati? ...stiu ca platite prin casierie sunt limitate la 100.000.000 , iar cele pt.plata unui furniz.la 50.000.000.
multumesc ft.mult



#2 silvia stanciu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 247 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 June 2005 - 10:57 AM

Daca salariatul respecta plafonul de plati catre un singur furnizor, poti sa-i dai maxim 100 mil.




#3 mihails2005

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 474 Postari:

Postat 14 June 2005 - 11:13 AM

plafonul este de 50 mil?
pana la urma cat trebuie sa fie sodul de casa zilnic?



#4 Gabriela Giurca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 58 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 14 June 2005 - 12:38 PM

Plafonul de plata catre un singur furnizor < intr_o zi este de 50 mil lei
Soldul casei este nelimitat( neplafonat0
gabriela mihaela



#5 malis

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 93 Postari:

Postat 19 January 2009 - 12:31 PM

Ajutati-ma am garda si vor sa-mi dea amenda pentru ca am dat un avans achizitii materiale in valoare de 5.500 lei,eu asa stiu ca pot 10.000,daca se respecta plafonul de plati.



#6 katinca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 250 Postari:
  • Gender:Female

Postat 19 January 2009 - 09:37 PM

Nu inteleg? au aparut modificari ?pt ca si eu stiu la fel

H 2185/2004
7. Sumele acordate de persoanele juridice angajatilor proprii cu titlu de avansuri pentru aprovizionari diverse vor avea regimul platilor catre persoane juridice si se vor incadra in limita plafonului de 100.000.000 lei, prevazut la art. 5 alin. 2 lit.
c) din ordonanta.
La data platii avansurilor spre decontare, sumele aferente intra in calculul plafonului zilnic maxim.




#7 malis

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 93 Postari:

Postat 20 January 2009 - 09:28 AM

Mi-au dat pentru altceva amenda,au renuntat la cea cu avansul,desi si-au sustinut parerea lor cu 5.000.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL