Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Licenta-Conceptul de performanta financiara si elaborarea contului de profit si pierdere - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Licenta-Conceptul de performanta financiara si elaborarea contului de profit si pierdere


4 replies to this topic

#1 DelR91

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 27 November 2012 - 05:24 PM

Buna ziua. Sunt studenta in anul 3 si am de intocmit lucrarea de licenta cu tema "Conceptul de performanta financiara si elaborarea contului de profit si pierdere". Deocamdata am un cuprins sumar la capitolul 1:
1. Aspecte teoretice si aplicare practica privind conceptul de performanta
2. Intocmirea contului de profit si pierdere potrivit reglementarilor internationale vs. reglementarile nationale
3. Contul de profit si pierdere componenta a situatiilor financiare pentru nivelul performantei in entitate.
V-as fi deosebit de recunoscatoare daca m-ati putea ajuta cu cateva idei, o dezvoltare a subcapitolelor prezentate mai sus. Nu am facut deloc analiza financiara pana acum in facultate, nu am inca destul de bine clarificat conceptul de performanta financiara si nu stiu de unde sa incep. Si as mai vrea, daca se poate si cateva idei despre bibliografie. Stiu de Ias 1, ordinul 3055, o carte de analiza financiara. Ar mai fi si alte surse biliografice?

Va multumesc.



#2 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 November 2012 - 09:18 AM

Iti recomand : Stefanescu Aurelia " Performanta financiara a intreprinderii intre realitate si creativitate", Editura Economica, Bucuresti , 2005 si Ristea Mihai, Dumitru Corina Graziella " Contabilitate aprofundata" Editura Universitara , 2005

Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#3 raynaliv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Neamt

Postat 04 December 2012 - 05:00 PM

Personal ti-as propune: Corina Graziela Dumitru; Corina Ioanãș - Contabilitatea de gestiune si Evaluarea performantelor, Editura Universitarã, București 2005. Lungu Camelia Iuliana: Teorie și practici contabile privind întocmirea și prezentarea situațiilor financiare - Editura CECCAR București 2007.



#4 DelR91

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 10 December 2012 - 01:24 PM

Va multumesc mult pentru sugestii. Am tot incercat sa gasesc cartea "Performanta financiara a intreprinderii intre realitate si creativitate" de Stefanescu Aurelia si nu am reusit deloc sa dau de ea. Am incercat si pe internet si la biblioteci. Nu este pe nicaieri. Stiu ca poate suna stupid dar o are cineva in format electronic sau stie cineva cum pot face rost de ea? Multumesc anticipat



#5 Karine22

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 11 May 2014 - 06:16 PM

Am aceeasi tema de licenta. Cum pot lua legatura cu tine?






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL