Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
bilet de avion -asociat strain - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


bilet de avion -asociat strain

25 replies to this topic

#21 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 June 2005 - 10:20 PM

lorenzo a spus:

..Cat despre agresivitate, am sa-l rog pe Alex sa puna si niste culori pastelate.
Exista, deja !

Si e nu vorba doar de culoare, ci de combinatia marime+culoare, stii bine...



#22 CristianaC

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 53 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 10 October 2005 - 08:33 AM

Buna dimineata!
Va rog sa imi raspundeti si mie la o intrebare: Am un bilet de avion de la asociatul (si unic actionar) firmei, care este strain. Biletul este tut-retur (23.09.2005-05.10.2005) si este pe numele lui (adica nu apare nicaeri numele firmei). Spuneti-mi daca pot sa inregistrez acest bilet sau trebuie sa am la baza o factura. Inca ceva, banii i-a scos din buzunarul lui, nu i-am dat nici un avans.
Va multumesc mult!!! :P

CristianaC



#23 tony

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 471 Postari:

Postat 11 October 2005 - 08:02 AM

sa-ti dea factura pe firma, o inregistrezi si apoi ii faci decont de deplasare, pe baza caruia ii rambursezi si banii
dar, avand in vedere ca e asociat unic la firma, el nu are dreptul la diurna si alte cheltuieli de deplasare.....asa ca....daca vrea sa-i fie decontate cheltuielile, sa-ti aduca factura pt bilet, iar la decontare le consideri dividende si le impozitezi ca atare



#24 CristianaC

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 53 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 11 October 2005 - 08:40 AM

Iti multumesc mult Toni! http://www.conta.ro/...tyle_emoticons/default/wink.gif
Si cum, din comoditate, eu nu voi primi aceasta factura, ca de fiecare data, o sa arunc acest bilet la cosul de gunoi!!! Pacat de bani!
CristianaC



#25 tony

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 471 Postari:

Postat 11 October 2005 - 12:19 PM

comoditatea lui...banii lui....alegerea lui....



#26 CristianaC

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 53 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 11 October 2005 - 03:43 PM

Asta vroiam sa zic si eu, ca doar nu dau din buzunarul meu :roll:
:smt102
Merci mult inca odata pt raspuns! :smt058
CristianaC






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL