Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
problema fiscalitate - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


problema fiscalitate


  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 Mariaa92

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 12 January 2013 - 09:51 AM

Buna ziua,

Am si eu o problema de fiscalitate..daca poate cineva sa ma ajute.Problema suna in felul urmator:

O persoana fizica are un salariu de baza brut=3200 lei, primeste 22 tichete de masa cu valoare de 9 lei si mai beneficiaza de o indemnizatie de instalare de 75% din salariu de baza ca urmare a schimbarii domiciului in cadrul localitatii in care are sediul angajatorul.Aceasta persoana are in intretinere pe sotia sa care nu realizeaza venituri si nu detine proprietati si pe mama sa care nu realizeaza venituri, dar detine in proprietate un teren agrcol cu suprafata de 30000 m^2.
Sa se determine impozitul pe veniturile din salarii datorate de salariat, stiind ca acesta este membru sindicat si a platit in luna respectiva o cotizatie de 50 lei.



  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL