Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Administrator si unic angajat - ce fac cu concediul de odihna ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Administrator si unic angajat - ce fac cu concediul de odihna ?


1 reply to this topic

#1 ykyb

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:

Postat 23 January 2013 - 04:11 PM

Buna ziua, am o microintreprindere, la care suntem 2 asociati, eu sunt administrator si unic angajat - ce fac cu concediul de odihna ? E obligatoriu sa mi-l iau si trebuie sa mai fac si programare ? Multumesc.



#2 brenda_sv_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 249 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Suceava
  • Interests:sa invat cat mai multe

Postat 23 January 2013 - 06:10 PM

Parerea mea este ca din moment ce aveti angajati (chiar daca sunteti tot dvs), trebuie sa respectati Codul Muncii.
Dvs ca salariat aveti dreptul la concediu de odiha, iar firma are datoria de a vi-l oferi.
In Codul Muncii se face referire ca daca nu puteti lua tot concediul pana la sfarsitul anului, macar 10 zile lucratoare neintrerupte sa va luati, si restul poate sa ramana pe anul urmator.

sunt un mic invatacel, dar o sa cresc si eu mare ca voi






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL