Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
alte formalitati angajare - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

alte formalitati angajare


1 reply to this topic

#1 marydona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 30 Postari:

Postat 29 January 2013 - 05:15 PM

In afara de CIM (contract individual de munca) si Revisal, ce alte formalitati sunt obligatorii pentru angajarea a 2 persoane (cu norma intreaga si partiala) pentru o societate fara nici un angajat?
Elaborarea ROI si ROF?
Este obligatorie incheierea unor contracte cu societati de medicina muncii, de PSI, SSM? Daca da, inainte de incheierea CIM? eventual perioade si costuri estimative...?
Trebuie facuta si evaluarea angajatului inainte de incheierea CIM? a folosit cineva (modele)?

Am si obligatia de a informa AJOFM in legatura cu cele 2 locuri de munca vacante 9conf. legii 76/2002), daca stiu/am deja potentialii angajati?

Multumesc!



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 January 2013 - 06:45 PM

marydona, zau, da-o-ncolo de treaba !! te rog sa fii atenta unde postezi pt. ca pe forumul asta nu exista numai capitolul de "diverse probleme contabile", iar eu m-am cam saturat sa-ti mut topicele, fara suparare ! :sad:

te rog sa te uiti pe structura forumului si sa postezi la locurile cele mai potrivite, in caz contrar si cf. regulamentului, o sa-ti sterg mesajele fara preaviz !

considera acestea AVERTISMENT PUBLIC !

numai bine,
Otilia

topic mutat !







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL