Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Declaratii casa OPSNAJ - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Declaratii casa OPSNAJ

12 replies to this topic

#1 popcosmi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Location:satu mare

Postat 09 June 2005 - 08:49 AM

Revin cu subiectul casa OPSNAJ, deoarece nu sunt pe deplin lamurita :oops:
Am inteles ca angajatorul trebuie sa ma declare la casa opsnaj si am anuntat angajatorului acest lucru.
As avea nevoie acum de un indiciu despre programul de declaratii (unde il gasesc); se poate descarca de pe site?? Va rog, daca stie cineva! :oops:
Multumesc mult!
popcosmi



#2 Jeni Pop

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:
  • Interests:jenipop

Postat 09 June 2005 - 08:57 AM

La casa OPSNAJ se duce o lista facuta de mana, nu exista un program.




#3 popcosmi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Location:satu mare

Postat 09 June 2005 - 09:07 AM

Ok, mutumesc, dar ce contine lista: nume asigurat, CNP, ... :?:
Imi puteti spune eventual si codul IBAN :?: :oops:
popcosmi



#4 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 09 June 2005 - 09:13 AM

Poti sa faci un tabel pe calculator pe o foaie cu antetul firmei (CUI, RC, Adresa)
nr. crt, Nume si prenume, CNP, idem co-asigurati (pt. persoane aflate in intretinere - copii etc.) si sa nu uiti data intrarii in activitate.
Nu-ti trebuie codul IBAN pt. ca de la 01.01.2004 nu se mai fac platile in contul CASAOPSNAJ, ci la CASMB, urmand sa faca ei viramentele respective



#5 tase

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 19 May 2006 - 10:57 AM

va rog ajutati-ma cum e cu casa opsnaj?a aparut vreun program sau tot asa se depune o lista cu asiguratii?si....la ce adresa?



#6 daiana_06

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:

Postat 19 May 2006 - 11:58 AM

intra pe www.aopsnaj.ro si vei gasi toate detaliile.
exista si un program, declaratiile se pot depune la registratura/prin posta/prin e-mail.

eu le trimit pe e-mail si apoi primesc o confirmare.



#7 carolina3

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 349 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 19 May 2006 - 12:14 PM

La CASAOPSNAJ se pot transmite prin e-mail sau dischete cele 3 fisiere (anexele 3a, 3b si 3c) obtinute din programul ATLAS - pentru Bucuresti.
Se poate utiliza si programul lor, dar este mai incomod sa lucrezi cu 2 programe pentru CASS.



#8 Dara

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 25 May 2006 - 09:50 AM

Informatii generale : In atentia angajatorilor
Postat de RazorK on 2006/3/14 12:00:00 (4160 citiri) Articole de la acelasi autor
Programul pus la dispozitie nu este obligatoriu. Puteti folosi orice program care are ca rezultat fisiere tip .DBF cu structura descrisa in M.O. nr. 1064/28.11.2005 .
Angajatori din Bucuresti pot folosi si pentru CASAOPSNAJ programul ATLAS-Asigurati de la CASMB , marcand asiguratii CASAOPSNAJ din program cu _O-opsnaj .
Declaratiile pot fi trimise pe e-mail la Casaopsnaj@aopsnaj.ro , dupa care veti primi o confirmare de primire.
In cazul in care nu aveti coasigurati, va rugam nu mai transmiteti anexa 3B .

Concediile medicale se raporteaza la casa teritoriala de care angajatorul apartine cu domiciliul, conform normelor, NU la CASAOPSNAJ.

http://www.aopsnaj.ro/modules/news/article....php?storyid=18



#9 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 25 May 2006 - 10:52 PM

carolina3 a spus:

La CASAOPSNAJ se pot transmite prin e-mail sau dischete cele 3 fisiere (anexele 3a, 3b si 3c) obtinute din programul ATLAS - pentru Bucuresti.
Se poate utiliza si programul lor, dar este mai incomod sa lucrezi cu 2 programe pentru CASS.
Corect, se poate folosi programul Atlas. Nu uita anexele 4 cu persoanele care intra/ies din activitate, anexe care trebuie listate (in cazul in care sunt intrari/iesiri in luna respectiva) si transmise personal sau prin posta cu confirmare de primire pt. ca nu pot fi transmise electronic.



#10 CamiT

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 122 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 26 May 2006 - 08:03 AM

Eu am trimis declaratiile pe mail la CASAOPSNAJ, am primit confirmare de primire de la ei, pe mail. Dar trebuie trimise declaratiile tiparite (fara disketa) si prin posta(dupa transmiterea prin e-mail) - ieri am sunat la ei si mi-au spus acest lucru.

O zi buna



#11 geambazumariana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 448 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Calarasi

Postat 26 May 2006 - 08:34 AM

nu uitati de ordinul de plata scanat



#12 carolina3

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 349 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 26 May 2006 - 08:40 AM

Nu cred ca este necesar ordin de plata scanat la CASAOPSNAJ.
Eu am depus si la sediul lor declaratiile si nu au cerut OP.



#13 geambazumariana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 448 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Calarasi

Postat 26 May 2006 - 08:52 AM

mie mi-au solicitat,drept pentru care am trimis si ca sa ma conving am sunat acum din nou si la fel mi-au spus"trimit pe mail anexele si op scanat"






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL