Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
productie agricola (grau) - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

productie agricola (grau)

1 reply to this topic

#1 kalapis maria

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:

Postat 12 February 2013 - 02:48 PM

Buna ziua,
Lucrez de un scurt timp in domeniul agriculturii. societatea e incadrata cu impozit pe profit trimestrial deoarece are codul caen 0150 si nu 0111 pentru a trece la anual.Am avut si un contraol de rambursare de tva, inclusiv si luna sepembrie. Acum eu am intampinat urmatoarea problema. In luna august cand s-a finalizat productia de grau nu s-a scazut toata suma productiei neterminate din contul 331. Vechea contabila a tinut toate tipurile de cereale la gramada( eu acum ptr 2012-2013 mi le-am facut pe analitice). Nescazandu-se toata cheltuiala , nici pretul inregistrat al graului nu este corect. Mai vreau sa specific ca si tot graul este vandut. Acum eu ce as putea sa fac ca sa reglez aceasta problema. M-am gandit sa modific si sa depun rectificativa la 100 dar am avut si control de tva si ma gandesc ca nu as avea voie sa modific declaratia. as putea sa fac ceva inregistrari ulterior de reglare? dar nu stiu ce si cum. Mai vreau sa specific ca anul nu e inchis si nici declaratia 101 nu este inca depusa. ma puteti va rog ajuta?

va multumesc!



#2 kalapis maria

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:

Postat 18 February 2013 - 08:56 AM

nici un sfat? :(







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL