Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
inregistrare facturi care au stornare - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


inregistrare facturi care au stornare


1 reply to this topic

#1 cristinati

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 25 February 2013 - 12:03 PM

Buna ziua,

in luna ianuarie 2012, am 2 facturi care sunt inregistrate, dar dupa un timp au fost stornate.
in fisa-parteneri imi apare acea suma cu minus la amandoua facturile

cum fac sa devina soldul 0 ?



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 February 2013 - 01:17 PM

eu cred ca este o chestiune de soft contabil fiindca daca ai inreg. in ian. facturile si apoi ai inreg. si stornarile cu aceleasi sume si in aceleasi conturi de parteneri, atunci nu are cum sa mai existe sold.

deci, daca cele de mai sus au fost respectate in conditiile unui soft care fct. corect, atunci in fisa-partener pe per. cumulata (ian. - data stornarii) trebuie sa apara ambele operatiuni (+/-) si soldul 0.

:smile:







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL