Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Inregistrare firma noua - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Inregistrare firma noua

3 replies to this topic

#1 RodicaSimona

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 12 March 2013 - 11:45 PM

Ca sa-mi pot inregistra firma la ITM reprezentantul legal al firmei mele mi-a cerut sa depun un formular de repartitii la somaj. Cei de la somaj mi-au spus ca nu este cazul, daca am un post vacant se inregistreaza online si nu au acest formular. Ca sa inregistrez online am inteles ca trebuie sa primesc un user si o parola. Imi puteti spune care sunt pasii care trebuie sa-i fac pentru a-mi inregistra firma la ITM, sa-mi obtin user-ul si parola si sa fac prima angajare.



#2 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1344 Postari:
  • Gender:Female

Postat 13 March 2013 - 12:29 AM

Somaj-ul este una, ITM-ul este alta mancare de peste.
N-au legatura unii cu altii. Nu stiu sa conditioneze cineva revisalul de vre-o alta inregistrare prin alte parti.

Pentru parola de la itm trebuie sa duci primul revisal pe cd/discheta cu primul om angajat si depui si o cerere de eliberare parola (de regula au modele pe la xerox sau gasesti pe net). Parola o dau pe loc.
Si o copie dupa CUI

Pentru anuntarea posturilor la somaj nu stiu procedura, n-am incercat bursa online ,dar cred ca trebuie sa ai si acolo o parola , deci sa mergi pana la ei sa dai datele de contact ale firmei (cel putin)




#3 transcrisan

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 15 April 2013 - 01:49 PM

La somaj -daca functioneaza "functionarul electronic" se merge personal pentru a ridica un formular de imputernicire pentru atribuire parola(nominal pe persoana ce face raportarea) care se duce semnat si stampilat - si se obtine pe loc - iar ulterior se pot raporta locurile de munca vacante online.



#4 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1344 Postari:
  • Gender:Female

Postat 17 April 2013 - 09:55 PM

Merci de informatii, nu se cine cine si cand are nevoie.
:rolleyes:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL