Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
informatii - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


informatii

1 reply to this topic

#1

  • Guests

Postat 03 September 2004 - 10:52 AM

Am constituit de curand o societate comerciala. Cheltuielile initiale pentru demararea activitatii au fost efectuate cu ajutorul asociatului care a avansat anumite sume de bani in firma. Pentru acesti bani primiti de la asociat am completat dispozitie de incasare. Ulterior constituirii societatii am cumparat formulare cu regim special (chitantiere, monetare etc). Stiu ca trebuie sa completez chitanta si monetar pentru orice suma incasata. Pot acum, avand in vedere ca am intrat in posesia chitantierelor, sa intocmesc chitante si monetar pentru acele incasari facute initial cu dispozitie de incasare ?
Multumesc.



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 03 September 2004 - 12:20 PM

Buna,

Eu zic ca nu, pentru ca nu poti emite nici un document fiscal antedatat atat timp cat nu l-ai avut ca formular.
In acest caz particular, ramane doar DIC.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL