Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Ce documente mai intocmesc? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Ce documente mai intocmesc?

  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 costicax

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 09 April 2013 - 04:59 PM

Buna ziua. Va deranjez cu urmatoarea situatie: Am o I.I.si cu 14.03.2013 nu mai sunt platitor de TVA. Am depus declaratii pentru 2012 si ultima D300 pentru ianuarie 2013. Acum stiu ca in RJIP inregistrez "mere cu pere", adica fie doar baza de la furnizorii ce au TVA, fie total factura de la ceilalti. Se face comert on-line. Contabilitate in partida simpla.
Nu cunosc ce situatii mai dau la ANAF la trimestru.
In Registrul Inventar am inscris biroul, PC-ul, stampila. Am liste de inventar la 31.12.2011 si 2012 , pentru cca. 10 repere ce le-am avut in stoc, dar pe care le voi vinde in aprilie. Mai trebuie inscrisa si valoarea listelor cu stocul de marfa?
La ajustarea de TVA care am facut-o pentru stocuri am intocmit o lista anexa pentru a fi mai usor de verificat. O "lipesc" de ultima D300 data pentru ianuarie 2013?
Pentru marfa cumparata, care se vinde imediat TREBUIE evidenta: fise de magazie, NIR ?
Multumesc pentru ajutor! Costicax


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL