Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Schimbarea sediului societatii - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Schimbarea sediului societatii


2 replies to this topic

#1 nico1979

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 93 Postari:

Postat 20 June 2013 - 04:07 PM

Buna ziua!
Am o societate care si-a schimbat sediul din sector 4 in 6. Ce trebuie facut pentru ca ITM-ul sa fie informat?
Din cate am citit, am inteles ca trebuie modificata adresa in Revisal si intocmite acte aditionale pentru fiecare salariat, numai ca eu nu am primit decizia de transfer, dar societatea a fost transferata din data de 03.05.2013.
Ce ma sfatuiti sa fac? Sa cer o copie dupa decizie de la administratie, dar cum pot dovedi ca am luat la cunostinta abia acum sa pot transmite acte aditionale in termen?
Multumesc



#2 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1344 Postari:
  • Gender:Female

Postat 20 June 2013 - 04:58 PM

N-are treaba fiscul cu ITM-ul, actele societatii se fac la registru nu la administratie.

Sediul se declara la registru comertului, cu actele de la ei (certificatul) mergeti la ITM si depuneti copiile.
Daca este vorba despre sediul social dupa cum am inteles, depuneti la ITM copie dupa noul CUI si eventual dupa certificatul constatator. Mie nu mi-au cerut decat CUI-ul nou.

In revisal modificati dvs. si transmiteti.




#3 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 July 2013 - 06:16 PM

Vezi postareamgabi, la 20 June 2013 - 04:58 PM, a spus:

In revisal modificati dvs. si transmiteti.
... ca tot ai depasit termenul in care trebuiau intocmite actele aditionale si raportate in Revisal !

te-ai gandit f bine, iti trebuie o copie dupa un act (constatator de la RC, cum bine zice @mgabi) pe care sa se mentioneze, scris de mana in josul paginii sau pe verso, faptul ca ti s-a predat documentul la data de ... si semnati amandoi - la predare si primire.

banuiesc ca te referi la decizia (declaratia) de schimbare sediu ocazionata de transferul dosarului fiscal de la un sector la altul ... trebuie sa ne spui mai clar (de) unde s-a facut schimbarea sediului, ca sa-ti spunem exact cum se procedeza, fara sa ne dam cu presupusul ref. la ce-ai vrut sa spui. :smile:






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL