Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
nota contabila/ executie bugetara - concedii medicale - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

nota contabila/ executie bugetara - concedii medicale

2 replies to this topic

#1 enya71

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 77 Postari:

Postat 03 July 2013 - 08:25 AM

Buna ziua,

Sunt contabil la o scoala. In acest an am primit de la casa de sanatate CM aferente anului trecut. Mi s-a spus ca acesti bani nu trebuie sa-i mai folosesc in fondul de salarii si ar trebui sa-i returnez la primarie. E Corect? Daca da, ce nota contabila/nota executie bugetara trebuiesc facute?

Multumesc!



#2 BITUCA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 76 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 15 July 2013 - 08:50 PM

daca banii sunt din concediile medicale pe anul trecut, banii ar trebui virati in contul de trezorerie al institutiei ordonator principal de credite, pe titlul 85.."plati efectuate in anii precedenti si recuperate in anul curent" ..daca banii sunt din concediile platite pe anul asta se reintregesc in contul de personal si se fac propunere si angajament pe minus.




#3 enya71

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 77 Postari:

Postat 23 July 2013 - 02:57 PM

si care ar fi notele contabile*/notele de executie bugetara la concediile medicale?






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL