Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
retinere garantie din salariu - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


retinere garantie din salariu

retinere garantie
  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 gabryela91

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 12 July 2013 - 06:34 PM

Buna ziua !

Am mers la mai multe interviuri pentru a ma angaja pe postul de vanzatoare si in 2 locuri mi s-a spus ca trebuie sa mi se retina garantie din salariu. Ceea ce m-a deranjat a fost ca in primul loc au vrut sa-mi retina tot salariul, adica prima luna sa nu primesc nici un ban, iar in al 2-lea loc garantia se retinea in primele 2 luni, adica in prima luna jumatate din salariu si in a 2-a luna cealalta jumatate din salariu.In plus nu primeam nici o dovada cum ca mi s-a retinut din salariu garantia. Am citit si legea 22/1969 care este pentru gestionari si aici se specifica modul de retinere a garantiei, adica 1/10 din salariu lunar si un contract scris incheiat intre gestionar si angajator.

Ceea ce vreau sa stiu este daca aceasta lege se aplica si vanzatorilor si in caz afirmativ modul de aplicare.[/color]

Multumesc !


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL