Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Angajat incetat nepreluat in Revisal - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Angajat incetat nepreluat in Revisal

5 replies to this topic

#1 nico1979

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 93 Postari:

Postat 15 July 2013 - 04:07 PM

Buna ziua!
Am preluat o societate in 01.2013 si am creat baza de date cu toate contractele active , am operat majorarile de salarii si l-am transmis la ITM. Acum am aflat ca a mai fost un contract incetat cu 31.12.2012, (data angajarii fiind 06.05.2011), care a fost operat in acea zi in Revisal de catre vechea contabila si transmis la ITM, deci in baza lor de date apare ca fiind incetat. Intrebarea este, daca eu trebuia sa ,mai inregistrez odata acel contract in Revisalul meu cu toate modificarile, apoi incetat si trimis odata cu celelalte contracte la ITM?
Multumesc

Aceasta postare a fost editata de nico1979: 15 July 2013 - 04:08 PM




#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 July 2013 - 11:47 AM

inteleg ca ai verificat in Revisal (pe portalul lor) si in baza de date aferenta firmei nu apare salariatul cu CIM incetat ...
daca ai verificat si nu apare, va trebui sa mai trimiti o data baza de date, cu datele aferente salariatului lipsa.

:smile:




#3 nico1979

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 93 Postari:

Postat 16 July 2013 - 12:27 PM

La ITM, apare, a fost trimis salariatul incetat, la data corecta, totul a fost facut corect la data incetarii acelui contract, numai ca, dupa aceea eu am refacut baza si am inregistrat toti angajatii, in afara de acel contract incetat si am transmis in continuare modificarile fara el. Este corect sau trebuia obligatoriu si el, chiar daca era incetat si deja transmis? Aveti idee, in caz de vreun control, as risca vreo amenda?



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 July 2013 - 12:49 PM

daca apare in baza de date a ITM, despre ce mai vb ?? ca omu' figureaza acolo ... deci, nu e lipsa !

ca sa fii mai linistita, eu te sfatuiesc sa il introduci si pe el in baza ta de date (ca fie si la tine) si sa-l raportezi (cu totul) la prima operatiune de Revisal.

cat despre amenda, de ce sa iei amenda daca persoana figureaza la ITM, corect - indiferent ca tu l-ai retransmis sau nu ? :biggrin:



#5 nico1979

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 93 Postari:

Postat 16 July 2013 - 01:34 PM

Atunci, stau linistita.
Va multumesc foarte mult, asa am gandit si eu, dar am mai vorbit cu cineva si m-a pus pe ganduri.



#6 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 July 2013 - 01:49 PM

cu drag :smile:






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL