Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
imobilizari corporale si obiecte de inventar pe aceeasi factura - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


imobilizari corporale si obiecte de inventar pe aceeasi factura


2 replies to this topic

#1 ikerina

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 19 August 2013 - 09:50 AM

Buna ziua!

Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema daca este posibil.
Am o factura de la furnizor pentru achizitie si obiecte de inventar si mijloace fixe si servicii pe aceeasi factura. Ce cont de furnizor trebuie folosit? 401 sau 404? Pot inregistra factura pe bucati astfel incat pentru servicii si obiecte de inventar sa inregistrez pe 401 si mijloacele fixe pe 404?

Va multumesc!

Cu stima,
Andreea Popescu



#2 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1344 Postari:
  • Gender:Female

Postat 19 August 2013 - 09:56 AM

Teoretic 401 si 404 ...

Eu personal in aceste cazuri folosesc un singur cont (cel mai relevant din puntul meu/firmei de vedere)
Aceasta separare mi se pare o aiureala (cum ar fi sa ai contul de casa impartit in casa monede si casa bancnote :laugh: ?)




#3 ikerina

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 19 August 2013 - 10:09 AM

Eu am trecut pe 401. Sper sa fie ok asa... Sunt la inceput in meseria asta si mi-e frica sa nu fac greseli. :)

Multumesc mult de ajutor!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL