Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Declaratie inregistrare Registrul operatorilor intracomunitari - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Declaratie inregistrare Registrul operatorilor intracomunitari

091 095 roi
  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 Catalina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 150 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 October 2013 - 12:09 PM

Buna ziua,

Am nevoie de ajutorul dvs. in urmatoarea situatie:

Firma inregistrata anul acesta ca nepaltitoare de TVA, vrea sa faca achizitii intracomunitare. Am inteles ca pentru asta are nevoie de declaratie 095 (inregistrarea in Registrul operatorilor intracomunitari). Cand am ajuns la ghiseu mi s-a spus ca firma nu este platitoare de TVA si ca intai ar fi nevoie de depunerea declaratiei 091. Stiti cumva daca mai sunt necesare si alte declaratii (unice sau lunare/trimestriale/semestriale), ulterioare depunerii 091 si 095?

Este obligatorie si declaratia 095 daca se depune 091?

Aceasta postare a fost editata de Catalina: 11 October 2013 - 12:12 PM

Degeaba ai dreptate daca nu ti-o da cineva.


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL