Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
sediu vs. localitatea unde activeaza - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


sediu vs. localitatea unde activeaza

1 reply to this topic

#1 Arcs

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 29 April 2004 - 10:35 AM

Buna,
As dori sa stiu daca o firma care este inregistrata intr-un oras poate sa desfasoare activitati in alt oras (fara a avea puct de lucru, sucursala, etc.). Plus, poate sa colaboreze cu o banca din alt oras decat este inregistrata?
Multumesc. :)



#2 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 04 May 2004 - 03:22 PM

Salut!
Din cate stiu eu, o societate nu poate functiona la o adresa diferita de cea la care este sediul social fara a infiinta un punct de lucru, filiala, sucursala, etc. Asa ca, daca vorbim de alt oras, atunci cu atat mai mult trebuie infiintat un punct de lucru.
Iar banca poate fi din alt oras, asta in functie de conditiile pe care le pune fiecare banca in parte.







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL