Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Incadrarea lucrarilor din contabilitate intr-o ierarhie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Incadrarea lucrarilor din contabilitate intr-o ierarhie

3 replies to this topic

#1 akares59

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 47 Postari:

Postat 11 November 2013 - 02:34 PM

Buna ziua. Eu am o problema privind modul subiectiv in care sunt privite anumite lucrari. Credeti ca este posibila o ierarhizare a acestora, macar neoficiala, asa incat sa nu ajungem sa credem, ca lucrarile de volum si cu un grad redus de complexitate le depasesc pe altele, care necesita mai multe cunostinte?
Revin cu mai multe amanunte privind lucrarile mele, despre care am ajuns sa cred doar eu ca sunt dificile.
Credeti ca este necesar asa ceva?



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 November 2013 - 01:36 PM

desigur ca trebuie sa existe o ierarhizare a lucrarilor, din pdv al volumului si complexitatii - peste tot exista asa ceva !
mai mult, aceste criterii stau la baza oricarei incarcari cu lucrari a unui salariat / prestator si sunt (ar trebui sa fie) fundamentul platilor aferente.
de aceea munca prestata 1 ora de catre un chirurg neurolog este mult mai valoroasa decat intreaga zi de munca a unui maturator. :biggrin2:




#3 akares59

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 47 Postari:

Postat 18 March 2014 - 03:58 PM

" Ar trebui sa fie" este punctul cheie al raspunsului dumneavoastra. Uneori se mai confunda evidenta materialelor si a obiectelor de inventar cu cea a mijloacelor fixe.....sau calculul salariilor cu operatiunile bancare. Se mai intampla sa se numere gresit numarul de operatiuni efectuate( se poate gresi chiar si de la aprox. 700 la aprox. 300, eventual se trec la altii). Sau se mai poate intampla sa se considere o raportare care contine un volum mai mare de operatiuni, cu alta cu numar mai mic...sa. . Dar cine le mai tine seama la toate? Singura solutie este sa o iei la sanatoasa cand intalnesti asa ceva...nimic nu se schimba, poate nici nu se vrea.
De suparare am dat in ras, si trebuie sa gasesc o solutie de alta natura decat cea de a schimba sistemul din interior.
Va multumesc pentru raspuns.

Aceasta postare a fost editata de akares59: 18 March 2014 - 03:58 PM




#4 akares59

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 47 Postari:

Postat 27 March 2014 - 10:18 AM

A si am uitat, si doar este destul de important: este posibil ca sa vina Curtea de Conturi si in raportul acesteia lucrarile tale sa apara la alta persoana, desi le ai in fisa postului, doar asa ca tu nu esti " nimic" in ochii lor. Concluzia ramane aceeasi...go!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL