Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
o.p de trezorerie cod fiscal eronat , cont iban corect - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

o.p de trezorerie cod fiscal eronat , cont iban corect

6 replies to this topic

#1 simona stoian

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 27 November 2013 - 05:03 PM

am initiat un Op de trezorerie dintr- o alta banca benficiar fiind o instiutie publica, am completat gresit codul fiscal ,contul fiind corect...Problema este ca , codul fiscal s-a nimerit a fi al unui srl. din alt judet. Este posibil ca banii sa fi intrat in contul celorlalti desii contul IBAN era al beneficiarului, sau au ramas undeva agatati si se intorc automat ?? poate cineva a mai întâmpinat aceasi problema. multumesc



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 November 2013 - 06:12 PM

dupa parerea mea, banii se intorc ! :smile:

eu am patit asta, acum cativa ani, cu un OP de impozit salarii (parca) pt un pct. de lucru (cod fiscal eronat, cont bun) si mi s-au returnat banutii cu explicatia "neconcordanta CUI/cont", de unde am tras concluzia ca daca aceste 2 elem. nu corespund exact, incasarea sumei la beneficiar nu se face fiindca trezoreria nu-i primeste !!




#3 simona stoian

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 28 November 2013 - 04:44 PM

da ai avut dretate :) , banii s-au intors in cont.



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 02 December 2013 - 02:15 PM

heheeee.... :biggrin: multumesc frumos pt confirmare !



#5 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 06 December 2013 - 04:41 PM

Eu am un caz cand s-a platit in anul 2006, 2007Op-uri la bugetul de stat , cui eronat, trezoreria i-a introdus in fisa sintetica a unei alte firme cu codul fiscal eronat indicat , firma respectiva careia i-au intrat banii s-a radiat , iar firma care a platit datoriile in contul corect dar cui eronat este pusa sub executare silita, si o suma frumusica..cam 10.000 euro.
S-a deschis proces si s-a constatat ca nu se mai pot corecta erorile materiale din op-uri(cui eronat) deoarece acestea s-au prescris.???



#6 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1344 Postari:
  • Gender:Female

Postat 07 December 2013 - 09:31 AM

Pai daca s-au prescris de ce ii executa?



#7 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 10 December 2013 - 08:01 PM

Platile ulterioare efectuate s-au repartizat la cele mai vechi datorii si au ramas datorii neachitate recente.
Platile cu cui eronat nu s-au inregistrat in fisa lor fiscala.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL