Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Acces stagiu expert - 2014 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 14

Salt la continut


- - - - -

Acces stagiu expert - 2014

294 replies to this topic

#261 mihaelaecaterina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 63 Postari:
  • Gender:Female

Postat 13 October 2014 - 02:47 PM

Vezi postareaAndreea - Sorina, la 13 October 2014 - 02:34 PM, a spus:

Buna ziua.
As dori sa stiu si eu ce subiecte s-au dat anul acesta la fiecare materie (Contabilitate, Fiscalitate si Drept).
Vreau sa dau in 2015 examenul pentru Expert Contabil, de aceea m-am apucat de invatat inca de pe acum, insa putin ajutor din partea dumneavoastra, daca se poate, nu ar strica.

O zi buna in continuare.

Hmmm...imi amintesti de mine :blush: asa am zis si eu anu trecut..ca ma voi apuca de pe atunci sa invat..
Eu cred ca daca te apuci sa studiezi ghidul acela emis de ei de prin...hai sa zic luna mai (asta asa daca nu ai niciun habar),dar asa ca o lectura,si prin ultimele 2 luni sa iei problemele sa le rezolvi una cate una,pt ca sincer indiferent cu cat timp te-ai apuca inainte,daca nu repeti constant ce ai invatat,ai sa uiti!
Eu personal asa am facut,din primavara am inceput sa rasfoiesc ghidul,dar pur si simplu ma uitam pe probleme si la rezolvare,abia prin vara m-am apucat sa rezolv problemele si am observat ca trebuiesc repetate constant..
Daca inveti ghidul acela,nu-ti trebuie nimic altceva ca sa iei examenul.
Multa bafta!
O sa ti se para mult si ai sa ai senzatia ca nu ai timp si ca nu ai sa intelegi;d-asta iti spun ca este bine sa citesti la anumite intervale de timp ca sa ti se aseze materia.
Sfatul meu nu-ti bate capul cu toate legile,tu de una singura nu ai sa le intelegi.
Lucreaza din ghid si uita-te si prin omfp 3055;dupa ce ai sa treci de cateva ori prin ghid o sa prinzi rationamentul.



#262 irina_helena

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 47 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 13 October 2014 - 04:14 PM

Pt Andreea-Sorina:Citeste postarile anterioare. Sunt multi dintre noi care au scris numerele la problemele de la examen. Iti trebuie neaparat ghidul!

S-a inscris cineva la cursurile TIC organizate de ASE in parteneriat cu CECCAR?




#263 eaag

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 13 October 2014 - 05:17 PM

Vezi postareairina_helena, la 13 October 2014 - 04:14 PM, a spus:

S-a inscris cineva la cursurile TIC organizate de ASE in parteneriat cu CECCAR?
da, m-am inscris la 2 dintre ele, insa sunt valabile daca promovezi examenul de acces, altfel n-ai cum sa le faci gratuit.



#264 olliv

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 14 October 2014 - 11:02 AM

Buna,
Postez si eu variantele care mi-au picat la ambele examene.

Primul examen -Varianta 5
Contabilitate: 5,64,100,164,204,234,288,312
Fiscaliate:6,32,64,79,134
Drept:7,25,53,77

Al doilea examen -Varianta 7
Audit:2,19,25,38,41
Evaluare:7,15,21,41,60
Doctrina:1,6,31,34,38
Expertiza:18,40,53,65,91

Din punctul meu de vedere examenul este greu (cel putin al doilea m a solicitat foarte mult), dar nu imposibil. In sala unde am dat eu au fost care au copiat, probabil ei au o parere diferita despre dificultatea examenului.
Studiul ghidului si cursurile organizate de catre CECCAR pe mine m au ajutat mult.
Le urez tuturor care au dat anul acesta sa intre in stagiu si celor care vor anul viitor sa sustina examenul, mult succes. Trebuie doar sa te mobilizezi!



#265 petma

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 14 October 2014 - 12:45 PM

Buna!
Aveti idee cand vom afla rezultatele? Am inteles ca cei picati vor fi sunati.
Bafta!



#266 olliv

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 14 October 2014 - 01:48 PM

Da, cei picati vor fi sunati.
Rezultatele in aproximativ 2 sapt, asa au zis supraveghetorii la cel de al doilea examen.



#267 Inna Miruna

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Gender:Female

Postat 14 October 2014 - 02:04 PM

La ploiesti ni s-a spus ca vor fi sunati toti candidatii, nu au specificat care anume. Si mi se pare normal sa fie sunati toti pentru ca daca luam trebuie sa stim si noi ca sa putem incepe procedurile pentru stagiu, iar daca nu luam (Doamne fereste) sa putem face contestatie.



#268 Andreea - Sorina

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:
  • Gender:Female

Postat 15 October 2014 - 05:34 PM

Multumesc mult! Am verificat si postarile anterioare, pentru raspuns la intrebarea mea.
Eu intr-adevar lucrez mult din ghidul de la CECCAR(sunt anul III la ASE Contabilitate si Informatica de Gestiune si multe probleme le-am rezolvat la seminar/curs cu domnii profesori membrii CECCAR).

O sa tin cont de sfatul dumneavoastra si o sa fac din el constant, pentru a nu incurca nimic.

Multumesc inca o data pentru raspuns.



#269 firjinia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 October 2014 - 01:30 PM

pentru cei ce vor sustine examenul de acces

Fisiere atasate





#270 Inna Miruna

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Gender:Female

Postat 20 October 2014 - 08:44 PM

Stiticumva oare au inceput sa se afiseze rezultatele in vreun judet?



#271 mihaelaecaterina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 63 Postari:
  • Gender:Female

Postat 20 October 2014 - 09:38 PM

Eu am sunat azi la ceccar Bucuresti si mi-au zis ca o sa posteze un anunt pe site in momentul in care se vor afisa rezultatele,urmand apoi ca noi sa verificam la avizier,fiecare la filiala la care s-a inscris.



#272 Inna Miruna

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Gender:Female

Postat 20 October 2014 - 10:23 PM

Dar nu au zis si cand?!? Eu am invata din Martie anu asta si acu parca am ramas fara rabdare ....



#273 mihaelaecaterina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 63 Postari:
  • Gender:Female

Postat 20 October 2014 - 10:25 PM

Pana la sfarsitul lunii.



#274 iuliana_b

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 22 October 2014 - 02:49 PM

La Bucuresti se afiseaza azi rezultatele:
REZULTATELE EXAMENULUI DE ADMITERE LA STAGIU IN VEDEREA OBTINERII CALITATII DE EXPERT CONTABIL SI CONTABIL AUTORIZAT
Va comunicam ca rezultatele examenului de admitere la stagiu in vederea obtinerii calitatii de expert contabil si contabil autorizat au fost afisate la sediul Filialei Bucuresti, astazi 22 octombrie 2014, ora 14.00.
Eventualele contestatii se pot depune in termen de 24 de ore de la data afisarii rezultatelor, la adresa de mail: contestatii@ceccaro.ro sau pe fax: 021.330.88.88.

La Ploiesti? Maine? .... grea e asteptarea....



#275 mihaelaecaterina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 63 Postari:
  • Gender:Female

Postat 22 October 2014 - 03:26 PM

Am luat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :laugh: :biggrin2: :wub:



#276 eaag

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 22 October 2014 - 03:32 PM

Vezi postareamihaelaecaterina, la 22 October 2014 - 03:26 PM, a spus:

Am luat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :laugh: :biggrin2: :wub:
si eu am luat examenul!



#277 firjinia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 October 2014 - 03:32 PM

La Ploiesti am inteles ca au inceput sa sune



#278 Inna Miruna

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Gender:Female

Postat 22 October 2014 - 05:17 PM

daca e cineva din ploiesti care se duce la avizier, va roggggg mult sa faceti si o poza si sa o postati. eu nu sunt din Ploiesti si nu am cum sa ajung azi.



#279 andreeamihai

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 23 October 2014 - 08:02 AM

Vezi postareaInna Miruna, la 22 October 2014 - 05:17 PM, a spus:

daca e cineva din ploiesti care se duce la avizier, va roggggg mult sa faceti si o poza si sa o postati. eu nu sunt din Ploiesti si nu am cum sa ajung azi.
Buna Miruna. Eu am sunat la Ploiesti si mi-au spus rezultatul la tel. ADMIS :)



#280 Inna Miruna

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Gender:Female

Postat 23 October 2014 - 09:05 AM

Acum am sunat si eu si mi-au spus Admis. Ii suna doar pe cei respinsi, de aceea nu m-au sunat. Ne revedem cu problemele de stagiuuu sa ne sfatuim.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL