Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Calcul taxa mediu ;Comercializare anvelope - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Calcul taxa mediu ;Comercializare anvelope


3 replies to this topic

#1 lia256

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 16 January 2014 - 11:17 AM

O societate X comercializeaza anvelope resapate si semiuzate pe care le achizitioneaza din tara si strainatate adica Austria. Cum se calculeaza fondul de mediu si la care achizitii din tara sau strainatate? Precizez ca pe facturile de intrare sunt specificate bucati nu kg.

Concret: Am cumparat din Austria 602 buc anvelope noi si semiuzate.Am vandut catre personae juridice 172 buc si am predate 168 buc +3500kg spre reciclare .Cum calculez taxa de mediu?



#2 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 16 January 2014 - 02:23 PM

daca ai predat anvelopele uzate unei firma specializata in reciclare si ai contract cu ea nu platesti si nu declari nimic

Aceasta postare a fost editata de SERBAN MARIANA: 16 January 2014 - 02:26 PM

RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#3 lia256

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 17 January 2014 - 02:28 PM

ANVELOPELE PE CARE LE COMERCIALIZEZ SUNT DIN IMPORT ; TAXA VA FI 0 DAR DECLARATIA TREBUIE DEPUSA ;



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 17 January 2014 - 03:23 PM

@lia256, :smile:

te rog sa nu mai scrii integral cu majuscule fiindca, in limbaj de net, asta inseamna ca tipi la noi.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL