Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
inreg. datorii prescrise catre furnizori - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

inreg. datorii prescrise catre furnizori


  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 sofia1975

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 143 Postari:

Postat 23 January 2014 - 03:10 PM

Un sfat, va rog!

Daca eu sunt micro din 2013, iar datoriile mele prescrise catre fz. sunt aferente anilor 2010-2011 si presupunem ca le dau pe venituri, mai platesc imp. pe prof.aferent anilor in care am fost platitoare de imp pe prof. ??
Sau daca operatiunile le fac in 2013, cand sunt micro, sunt de baza regulile anului 2013,adica nu este de plata nimic ?

Am tot citit pe forum despre articolele contabile care ar trebui sa le faci la prescrierea datoriilor catre furnizori. Unii zic 401=758, altii zic 401 la 117.
Nu prea stiu dupa cine sa ma iau.

Multumesc.


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL