Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
inregistrari diferente curs valutar- reevaluari banci in valuta - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

inregistrari diferente curs valutar- reevaluari banci in valuta

2 replies to this topic

#1 mdima

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 28 January 2014 - 01:02 PM

buna ziua,
am preluat niste companii care au conturi in valuta, programul este prost si trebuie sa le fac reevaluarea la sf lunii. Datorita vanarilor si cumparilor de valuta din cursul lunii, la sf lunii pe unele am venituri din diferente si pe altele am cheltuiala din diferenta de curs. Este corect asa?



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 January 2014 - 01:48 PM

da, e corect ! trebuie sa faci inreg. pe venituri sau chelt. - dupa cum se impune - astfel incat soldul in ron sa fie = banii in valuta x cursul valutar de la data reevaluarii.

of-of ... ca sa vezi ce iese datorita "vanarilor si cumparilor " de valuta :laugh:
m-ai facut sa rad pe ziua de azi, m-ai inveselit, multumesc frumos ! :biggrin2:




#3 mdima

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 29 January 2014 - 11:31 AM

multumesc mult de tot!!!
esti o dulcica!!
si ma bucur ca te-am inveselit, dar eram asa nervoasa,,, :angry2:


O zi faina!!!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL