Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
scrisoare de garantie de participare - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

scrisoare de garantie de participare

2 replies to this topic

#1 Maria Baciu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 20 February 2014 - 07:46 PM

Buna-seara! As vrea sa stiu baza legala potrivit careia Trezoreria nu poate emiste o scrisoare bancara pentru participarea la o licitatie .Mentionez ca am incercat acest lucru, dar mi s-a raspuns ca nu este baza legala.Mentionez ca lucrez la o institutie publica si ca toate disponibilitatile sunt la aceasta.
Va multumesc!



#2 trikule

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 150 Postari:
  • Gender:Male

Postat 21 February 2014 - 07:44 PM

Sa inteleg ca reprezinti o institutie publica ce doreste patriciparea la o licitatie. Trezoreria nu acorda imprumuturi si nu isi poate lua angajamente de plata care exced creditele bugetare aflate in disponibilul de cont. Deci cererea ta catre trezorerie este nejustificata intrucat scrisoarea de garantie bancara reprezinta oarecum un credit bancar, pe cand trezoreria nu gestioneaza decat fix fondurile repartizate institutiilor publice. Daca ai avea in buget sume destinate platii garantiilor bancare si fondurile ar fi repartizate ai putea sa te folosesti de acesti bani.
Parerea mea !




#3 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 23 February 2014 - 07:08 PM

Pentru participare la licitatie se depune suma, la unitatea respectiva, in numerar sau se vireaza cu op din trezorerie. Trezoreria nu este chair banca, fiind sub umbrela MF.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL