Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Apartamnete ANL primite in administrare de UAT - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Apartamnete ANL primite in administrare de UAT

administrare anl
  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 akares59

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 47 Postari:

Postat 18 March 2014 - 04:04 PM

Am situatia: apartamentele ANL sunt primite in administrare de unitatea mea; eu cred ca nu ar trebui sa le am in domeniul public sau privat . Sunt de parere ca ele sunt inregistrate in bilant la ANL( sunt in domeniul public sau privat al statului), iar eu trebuie sa le am in afara bilantului in 803 00 00 ( dupa OMFP 2021/2013)" Active fixe si ob de.....primite in folosinta".
Trebuie comunicata lista de inventar care cuprinde aceste bunuri , la cei care le-au dat in administrare, aceasta fiind o obligatie anuala a celor care au bunuri in administrare. Este specificat in legea privind inventarierea.
Astept parerea dvs. referitoare la aceasta situatie.
Multumesc pentru raspuns.

Aceasta postare a fost editata de akares59: 18 March 2014 - 04:05 PM



  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL