Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
proiect - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


proiect


1 reply to this topic

#1 Chrisa

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Gender:Female

Postat 05 May 2014 - 03:50 PM

Buna ziua,

Sunt studenta si printre temele proiectelor de facut se numara si Politici si practici contabile privind evaluarea si calcularea rezultatului, determinarea si prezentarea rezultatului pe actiune.
In ceea ce priveste rezultatul pe actiune totul imi este clar (trebuie tratat dpdv IAS 33 si OMPF 3055-comparativ) problema apare la rezultat pentru care nu stiu din ce IAS/IFRS as putea lua informatii pentru comparatia cu OMPF 3055.
Ma poate ajuta cineva cu o sugestie?
Va multumesc.



#2 rebeca08

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 10 June 2014 - 10:25 PM

Buna ! Am si eu nevoie de un mic ajutor. Am de facut un studiu de caz cu tema ,,Aspecte privind implicatiile contabile ale codului fiscal''.
Pe baza balantei de verificare si a registrului jurnal de la o firma reala am abordat impozitele si taxele...Am ajuns la final si trebuie asa zisele ,,CONCLUZII''.!

Am mare nevoie de cateva sugestii va rog..(in cazuri generale,vorbind despre aceasta tema..ceva actualizat,m-am gandit la OUG34 dar e din 2009,nu e bun si de altceva nu am dat ..)

Multumesc anticipat!







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL