Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contabilitate II - utilitati refacturate - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


contabilitate II - utilitati refacturate

1 reply to this topic

#1 lenuta2008

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 23 June 2013 - 10:31 AM

buna ziua!
va rog sa ma ajutati intr-o problema, sunt autorizat cu i.i. desfasor o activitatea de moririt+bar, spatiul si terenu sunt trecut pe i.i, recent am concesionat catre un srl o suprafata de teren, pentru care emit factura + chitanta la incasarea chiriei, dar la un contor trifazic -altul decat cel pe care il folosesc eu- pus la dispozitie acelei societati, fara nici o obligatie din partea lor, ei solicita sa le facturez lunar costul cat este pe factura pentru acel contoar. este corect sa fac eu asta, sau poate sa plateasca direct de pe o copie a facturii fara a mai presta eu serviciul acesta (in plus). daca e corect sa facturez eu, pe mine ma va influienta in vreun fel?, cum evidentiez eu in registrul incasari si plati acest lucru?
va multumesc pentru ajutor!



#2 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1344 Postari:
  • Gender:Female

Postat 23 June 2013 - 12:07 PM

Se refactureaza la chirias cheltuiala lui.

El iti plateste tie, tu platesti la furnizor.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL