Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Declaratia 200 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Declaratia 200


3 replies to this topic

#1 Lica Axenia

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 09 May 2014 - 12:20 PM

Buna ziua,
Ma confrunt cu urmatoarea problema si nu stiu cum sa o rezolv, in cazul in care mai sunt utilizatori care au trecut prin aceasta problema, va rog frumos sa ma ajutati si pe mine. Un medic de familie a plecat in Concediu de Crestere al Copilului (CCC), in anul 2013, o perioada de 3 luni, pentru aceasta perioada a avut un inlocuitor care a emis facturi catre Casa de Asigurari de Sanatate de pe CIF-ul medicului plecat in CCC, pentru ca doar asa ii permite CASS, Finantele imi spun ca ar trebui sa depun declaratia 200 completata pe 2 casete, m-am uitat eu pe declaratia 200 si nu am reusit sa identific ce vrea sa spuna, cand am intrebat-o pe doamna de la Finante, mi-a spus sa intreb un contabil. Stie cineva cu trebuie completata declaratia 20 in cazul acesta?
Multumesc.



#2 delgado

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 122 Postari:

Postat 26 May 2017 - 05:13 PM

Buna ziua! Datorita unor probleme la programul de contabilitate, in lunile noiembrie si decembrie 2016 programul nu mi-a retinut impozitul la un angajat. Cand am observat am facut rectificativa 112 la cele doua luni iar in luna februarie am retinut impozitul la angajatul cu pricina. Am facut si ordin de plata cu diferenta de impozit care trebuia platita. Trebuie sa fac rectificativa si la D200 pentru ca in momentul cand am observat eroarea depusesem deja D200?

Aceasta postare a fost editata de delgado: 26 May 2017 - 05:13 PM

Experiența îi învață doar pe cei care se lasă învățați!



#3 kmkz

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 26 May 2017 - 06:26 PM

Despre ce fel de impozit e vorba? Impozitul pe salarii (din 112) nu apare in D200.



#4 delgado

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 122 Postari:

Postat 30 May 2017 - 09:20 AM

Da e vorba de impozitul pe salarii. Ma gandeam ca fiind vorba despre o plata si facand rectificativa, sa nu influenteze d200, desi plata am facut-o anul acesta.
Experiența îi învață doar pe cei care se lasă învățați!





2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL