Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contabilitate srl-d - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

contabilitate srl-d

paypal declaratii certificat digital
1 reply to this topic

#1 DelR91

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 17 June 2014 - 10:47 AM

Buna ziua
Am o societate nou infiintata, srl-d care are in obiectul de activitate comertul online. As vrea sa intreb, la inregistrarea in contabilitate a achizitiilor este suficient doar extrasul de paypal sau este nevoie si de factura din partea furnizorului?
Si mai am o intrebare legata de depunerea declaratiilor. am inteles ca se pot depune declaratii pentru un numar nelimitat de cui-uri cu un singur certificat digital. intrebarea mea este, certificatul trebuie sa fie neaparat detinut de un contabil? sa dau un ex, eu am firma mea iar mama mea este administrator la o asociatie de prop. se poate face imputernicire la notar sa semnez cu certificatul ei?



#2 DelR91

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 17 June 2014 - 11:18 AM

Vezi postareaDelR91, la 17 June 2014 - 10:47 AM, a spus:

Buna ziua
Am o societate nou infiintata, srl-d care are in obiectul de activitate comertul online. As vrea sa intreb, la inregistrarea in contabilitate a achizitiilor este suficient doar extrasul de paypal sau este nevoie si de factura din partea furnizorului?
Si mai am o intrebare legata de depunerea declaratiilor. am inteles ca se pot depune declaratii pentru un numar nelimitat de cui-uri cu un singur certificat digital. intrebarea mea este, certificatul trebuie sa fie neaparat detinut de un contabil? sa dau un ex, eu am firma mea iar mama mea este administrator la o asociatie de prop. se poate face imputernicire la notar sa semnez cu certificatul ei?

M-am grabit cand am intrebat de extrasul de paypal. Ma refeream la achizitii de la persoane fizice din afara tarii. De la persoane juridice voi primi factura. In cazul achizitiei de la persoane fizice ce documente mai este nevoie sa intocmesc?

Aceasta postare a fost editata de DelR91: 17 June 2014 - 11:20 AM







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL