Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
necesitatea unui program de contabilitate - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

necesitatea unui program de contabilitate

5 replies to this topic

#1 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 July 2014 - 01:07 PM

Vezi postareacristian nastase, la 15 July 2014 - 11:14 AM, a spus:

Am rezolvat problema, calculam eu gresit CAS, trebuia sa fie 17 RON.

@Cristi : nu te mai chinui sa calculezi de mana !! ia-ti un prg. bun de conta si fa-ti viata mai usoara ! :smile:

eu mi-am luat Saga inca din 2005 (un prg. f bun si f cunoscut deja, e de vreo 10 ani pe piata), are costuri anuale de 160-200 lei, DAAAAR face toti banii !! scoate toate decl., statul de salarii si colaboratori, fel si fel de rapoarte, chiar bilantul la draft, adeverinte si cate altele.
datorita acestei achizitii am reusit sa fac o economie de timp considerabila si astfel am putut sa iau la conta mai multe firme - asta a insemnat mai multi banuti facuti cu acelasi efort dinainte si asa mi-am strans suma necesara sa-mi schimb toata mobila veche din casa (de ex.)
ce vreau sa spun este ca beneficiile unei investitii intr-un prg. de conta BUN sunt mult peste costurile aferente, deci chiar merita facuta, crede-ma !!

e mai mare pacatul sa muncesti atata cand exista solutii mult mai bune, mai rentabile.



#2 cristian nastase

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 72 Postari:

Postat 15 July 2014 - 03:47 PM

Crede-ma, il am instalat de cateva luni, ba chiar mi-am si importat soldurile initiale la un moment dat, convins sa incep sa-l folosesc. Si totusi... n-am avut timpul necesar, nu vreau sa fac o cariera din asta, ajut pe cineva contra unei sume modice. Am si aprobarea ei sa cumparam Saga, cred ca urmeaza sa ma ocup si de asta, deja nu mai rezist cu atatea probleme.




#3 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 July 2014 - 12:24 PM

instalarea prg. e f usoara (ti-l descarci de pe site GRATUIT), plata abonamentului - si mai usoara (cu proforma primita pe mail si banutii depusi la ghiseul bancii).
la instalare vei avea, oricum, ultima varianta, cea actualizata la zi; apoi, daca doresti (si te sfatuiesc sa doresti fiindca tocmai asta te va ajuta cel mai mult) poti achizitiona abonamentul anual pt actualizari, dar poti amana achizitia asta pana la prima actualizare care te intereseaza - poate mai castigi ceva timp de lucru pe gratis.

in concluzie, cu un prg. bun de conta (nu neaparat Saga - am zis de el fiindca eu cu asta lucrez de mult timp si e f cunoscut) iti usurezi mult treaba, ai sa vezi ! merita fiecare leutz investit fiindca iti transforma lucru intr-o placere si ceea ce terminai inainte intr-o zi poti termina cu el in 2-3 ore - lejer, fara nervi si cu siguranta ca daca ii introduci datele corect iti da o evidenta corecta.
... si , cine stie, poate in timp iti mai iei o firma mica la conta si mai castigi un ban in plus ... de ce nu ? :smile:



#4 cristian nastase

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 72 Postari:

Postat 16 July 2014 - 02:39 PM

Multumesc mult Otilia pentru sfaturi, timpul e singurul lucru care nu e suficient, insa asta e doar o scuza. Voi merge pe Saga, m-am familiarizat deja cu el, pare ok, iar forumul de suport e destul de bun.
Acum lucrez intr-un program vechi, antic chiar, facut de cineva in Foxpro, iar toata contabilitatea primara o fac in Excel, programul nu permite importarea documentelor primare, doar a articolelor contabile.



#5 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 July 2014 - 04:33 PM

cu drag :smile:
spor mare !



#6 mariusro

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 22 September 2014 - 08:15 PM

buna!

eu nu imi imaginez sa lucrez fara un program de contabilitate, nu vreau sa mai lucrez pe hartie, te ajuta atat de mult un program...eu nu m-as despartii de ciel..scutesti atat de mult timp, odata ce ai stocurile introduse, poti scoate o multime de rapoarte si situatii, eu consider ca un program de contabilitate nu trebuie sa-i lipseasca unui contabil....in activitatea sa...






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL