Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Codul Fiscal (revizuit, 2014/2015) și... stomatologia românească ^_^ - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Codul Fiscal (revizuit, 2014/2015) și... stomatologia românească ^_^

tva cabinet dentar tva cabinet stomatologic tva clinica stomatologica cod fiscal stomatologie
1 reply to this topic

#1 Silviu_Marin82

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 16 September 2014 - 02:42 PM

Stimaţi contabili şi experţi contabili de pretutindeni... din ţară, :) Bine v-am REgăsit, în primul rând!

Vă solicit ajutorul pe segmentul stomatologic... autohton pentru că, sincer, contabilitatea... mă copleşeşte. :-)
Vă rog să-mi spuneţi dacă afirmaţiile mele "fiscale" din următorul paragraf îşi au vreun corespondent în realitatea factuală a noului (şi etern revizuitului...) Cod Fiscal al României, dar şi dacă există vreo TVA pentru serviciile stomatologice de aici; atât de stat, cât şi private si cam care ar fi acea TVA, desigur. :D

Vă mulţumesc!

Citeaza

Un aspect foarte important in legatura cu noile segmente de preturi in stomatologie, il reprezinta TVA. Or, aceasta a fost de curand propusa pentru aprobare/abrogare catre/de catre Guvernul Romaniei. Iar, intr-un cadru general, trebuie retinut faptul ca serviciile medicale si livrarile de produse de nisa, in sistemul de stat/privat, sunt supuse/nu sunt supuse regimului de TVA. Mai mult decat atat, transportul turistic este supus/nu este supus la o TVA de ??? %.

(extras din articolul aflat în pregătire)

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 17 September 2014 - 10:46 AM




#2 Silviu_Marin82

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 23 October 2014 - 04:30 PM

Degeaba am mai postat aici, la Conta.ro, se pare...







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL