Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Cum depun ca imputernicit declaratia 200 in mod electronic ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Cum depun ca imputernicit declaratia 200 in mod electronic ?

2 replies to this topic

#1 cont-conta-ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:

Postat 27 October 2014 - 05:00 PM

Buna seara

Nu am mai tinut contabilitate la PFA, de aceea ma confrunt cu o problema pentru unii banala.

Concret nu stiu ce formalitati se parcurg pentru ca eu contabil (posesor de semnatura digitala) sa depun in mod electronic declaratiile pentru PFA. PFA-ul se indentifica prin cod fiscal, insa persoana prin CNP.

Ce fel de imputernicire am nevoie pentru a depune electronic declaratiile pt PFA (atat pt PFA cat si pt CNP) ??

Inainte de a intreba am tot cautat pe internet raspunsuri insa nu am gasit nimic concret. Am fost si la o administratie insa au ridicat din umeri.

Deci, cei care tin conta la PFA-uri, cum faceti sa le depuneti declaratiile pt PFA si declaratia 200 pt persoana fizica ?

Multumesc frumos.
Liviu



#2 brenda_sv_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 249 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Suceava
  • Interests:sa invat cat mai multe

Postat 28 October 2014 - 06:21 PM

Imputernicirea si restul formularelor sunt exact ca la SRL-uri.
Trebuie F 150 + imputernicire separat pt cod fiscal (daca PFA-ul are salariati sau e platitor de tva), si separat pt CNP (pentru declaratia 200).

sunt un mic invatacel, dar o sa cresc si eu mare ca voi



#3 cont-conta-ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:

Postat 29 October 2014 - 07:07 PM

Multumesc





1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL