Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
PFA cu norma fixa. Cheltuieli deductibile? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


PFA cu norma fixa. Cheltuieli deductibile?

pfa cheltuieli deductibile norma fixa
  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 AresDraguna

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 06 November 2014 - 04:41 PM

Buna ziua,

Am deschis recent un PFA pe norma fixa de venit si am aflat ca exista, in lege, posibilitatea de a-mi deduce cheltuielile din banii de taxe si impozite, doar ca nu stiu daca se aplica si pentru PFA cu norma de venit sau doar pentru cele in sistem real.

Ma poate lamuri si pe mine cineva cu privire la acest subiect, eventual incluzand cateva avantaje pe care PFA-urile cu norma de venit le au, conform legislatiei in vigoare? Si daca se poate si un sfat intre ce sa aleg? Norma fixa sau sistem real?

Si nu in ultimul rand, daca am ales deja norma fixa, ma pot schimba pe sistem real in cazul in care se dovedeste a fi mai avantajos? :D

Va multumesc anticipat,
Ares Draguna.

Aceasta postare a fost editata de AresDraguna: 06 November 2014 - 04:42 PM



  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL