Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Inregistrare in contabilitate, justificare si deducere plati catre persoane fizice prin transfer bancar si alte modalitati - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Inregistrare in contabilitate, justificare si deducere plati catre persoane fizice prin transfer bancar si alte modalitati

plati persoane fizice
  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 CODE21

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 07 November 2014 - 08:58 AM

In primul rand, bine v-am gasit! Sper sa gasesc la voi raspunsurile pe care le caut.

Detin un site prin intermediul caruia membrii pot castiga bani reali ori premii prin diverse modalitati: concursuri, cumparaturi online etc. Banii vin de la niste firme cu care am contract si sunt virati la mine in cont si din acesti bani fac plati mai departe membrilor site-ului.

Intrebarile mele sunt:
1. Ca SRL cum poti inregistra aceste plati catre persoane fizice in contabilitate pentru a le deduce?
2. Cum as putea deduce plati facute prin PayPal sau prin vouchere cadou cumparate de mine de la diverse magazine online pe numele membrilor?

Astept cu mare interes raspunsurle dvs.
Va multumesc anticipat.


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL