Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
S.A.G.A. LiteC si inreg. taxarii inverse in JC,JV - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


S.A.G.A. LiteC si inreg. taxarii inverse in JC,JV

6 replies to this topic

#1 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 June 2005 - 10:42 PM

Cum operati efectiv inregistrarea fact. cu taxare inversa in SAGA ?
1. la furnizor
2. la cumparator
Va rog frumos sa explicati punctual, de ex. : te duci la "intrari" si adaugi fact. in fereastra de sus, salvezi, apoi mergi in fereastra de jos si scrii... ca la incepatori, sa priceapa tot romanu'... :roll:

Multumesc anticipat, dragilor! :)



#2 AdrianI

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 24 June 2005 - 03:10 AM





#3 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 24 June 2005 - 08:25 AM

multumesc,Adi! Asta mi-a trecut prin cap, dar 4426 si 4427 se duc, din nota contabila, in JC si JV ? eu zic ca NU! Apoi, cum se duc datele in decl. 300? inreg. sumele de tva la regularizari? baza din fact. se duce la neimpozabile? Nu cred ca-i bine asa.



#4 gabriela voican

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:

Postat 24 June 2005 - 08:37 AM

Ce este SAGA ? Un program ?



#5 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 24 June 2005 - 10:35 AM

Gata, m-am scos! Daca vreti, va spun si voua cum am facut, e simplu daca iti pui mintea la lucru. A aparut in ambele jurnale, notele contabile sunt corecte, e ok.



#6 maryo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:
  • Location:la capatul tarii

Postat 27 June 2005 - 10:19 PM

sunt si eu interesat de modalitatea in care ai facut inregistrarile



#7 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 June 2005 - 10:36 PM

vezi "tva taxare inversa" de la 'monografie contabila'






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL