Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Acces stagiu expert - topic 2015 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


- - - - -

Acces stagiu expert - topic 2015


89 replies to this topic

#41 deeatdr

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 09 August 2015 - 10:59 AM

Salutare, anul asta vreau sa dau si eu si pana acum nu am invatat nimic. ce ziceti am vreo sansa?? de fapt astept ghidul pe 2015...si se pare ca intarzie rau!!



#42 anamaria1986

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 18 August 2015 - 09:06 AM

Buna ziua. Daca are cineva subiectele din 2013 si 2014, rog sa le posteze, ne-ar fi de ajutor sa vedem structura examenului.

Va multumesc!

Spor la invatat




#43 Vali12

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 28 August 2015 - 12:34 PM

Buna ziua,

Stiti ceva de Ghid? Sun de o saptamana la editura si nu raspunde nimeni, iar la filiala...

Bibliografia afisata pe site-ul CECCAR-ului este depasita de modificarile legislative din anul 2015.

Avand o taxa de examen de 175 eur ar trebui sa aibe mai mult respect fata de cei care vor sa sustina acest examen.



#44 gabriela30

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 28 August 2015 - 03:06 PM

Astazi am sunat si eu la Ceccar Bucuresti si mi-au spus ca ghidul va apare saptamana viitoare. Sunt foarte curioasa.....va fi deja luna septembrie.



#45 bernadette.nemeth

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 04 September 2015 - 07:22 PM

Buna,

Vezi postareaBianca Durbaca, la 04 March 2015 - 02:14 PM, a spus:

Am trecut si eu prin examen in 2014. Va recomand sa va cumparati cartea de la CECCAR si sa invatati de acolo tot.
Toate subiectele au fost din carte. Eu am avut o carte mai veche (din anii trecuti) dar m-a ajutat foarte mult. Raspunsurile la teorie (drept, deontologie...) le-am avut separat. Cine doreste pot sa ajut (adica sa va dau subiectele rezolvate, desi nu cred ca sunt diferite de ceea ce s-a postat pana acum.
Ca sa aveti timp sa parcurgeti toata materia incepeti sa invatati din timp.
La examen este greu in sensul ca este foarte mult de scris. Cel putin la a doua sesiune stiu ca am scris continuu 3 ore. 14 pagini de teorie. Am scris continuu si aveam impresia ca nu o sa termin.
Asta e cel mai nasol. E timpul scurt.
Pentru alte lamuriri ... va stau la dispozitie. Succes.

Buna, as dori sa va cer un sfat daca se poate.
Anul acesta m-am inscris la examenul de acces la stagiu pentru contabil autorizat.
Imi puteti spune va rog, de unde ati invatat? Doar din ghid sau si din alte carti? Am citit pe mai multe forumuri ca s-a invatat tot din ghid.
Voi da examen din contabilitate, fiscalitate si drept.
Va multumesc mult



#46 lucian raluca

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 04 September 2015 - 08:03 PM

Bună,

Și eu m-am înscris pentru sesiunea din octombrie și eu tot din ghid învăț, eu am ghidul 2014 dar am vazut azi pe site ca a aparut 2015 si am vazut si programa e modificata partea de contabilitate si fiscalitate.

O seara placuta!



#47 IonutPapuc

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 06 September 2015 - 08:07 PM

A aparut Ghidul 2015, l-a achizitionat cineva? E cu mult diferit de cel din 2014?



#48 mioricacoca

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 10 September 2015 - 11:28 AM

Asa este Ghidul se poate achizitiona de la sediul filialelor la pretul de 75 lei. Din ce am apucat sa il rasfoiesc intradevar sunt schimbari in programa la contabilitate si fiscalitate cfr. OMFP nr.1.802/2014 iar la sfarsitul ghidului sunt cateva intrebari orientative, bineinteles fara raspunsuri pentru disciplinele audit, evaluare economica, doctrina si expertiza contabila.
Bafta tuturor la examen! :wacko:



#49 mirela cristian

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 10 September 2015 - 01:26 PM

Multumesc anticipat! As dori si eu variantele de raspuns pe care le ai.
O zi fabuloasa iti doresc! :smile:

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 10 September 2015 - 03:37 PM
eliminare adresa e-mail. citeste regulamentul !




#50 lucian raluca

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 10 September 2015 - 07:21 PM

Intrebarile din partea teoretica de la examen vor fi doar deschise sau vor fi si intrebari grila? Si cine ne poate spune cum examenul, pe mn ma sperie ff tare partea teoretica, mi se pare f mult... Mulumesc mult!! O seara frumoasa!



#51 mioricacoca

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 11 September 2015 - 04:53 PM

Raspunsurile mi le construim fiecare dupa cele cinci carti pe care trebuie sa le studiem respectiv: Ghidul expertului contabil editia 2015, Expertizele contabile - Standardul profesional nr. 35, Doctrina si deontologie - Ghidul etic national al profesionistilor contabili, Audit- Initiere in auditul situatiilor financiare si Evaluare - Initiere in evaluarea întreprinderilor.. Succes!
Daca gasiti si ceilalti colegi modalitati de a ne simplifica volumul de date pentru memorat postati in forum.

Ambele examene sunt scrise. Intradevar este un volum mare de date de memorat. Sa nu te sperie partea teoretica e floare la ureche, sa te ingrijorezi mai mult pentru parte de aplicativa la conta respectiv problemele.
P.s E cineva din Sibiu care sustine accesul anul acesta?



#52 lucian raluca

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 14 September 2015 - 05:59 PM

Multumesc mult de tot! Bafta tuturor!



#53 mirela cristian

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 14 September 2015 - 08:54 PM

Vezi postareaBianca Durbaca, la 19 March 2015 - 02:40 PM, a spus:

gata . spor la invatat

multumesc pentru materialul de studiu



#54 JIANU MADALIN

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 15 September 2015 - 02:38 PM

UNDE GASESC RASPUNSURILE?



#55 JIANU MADALIN

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 15 September 2015 - 02:45 PM

----VREAU SI EU SUBIECTELE



#56 gavrilanico

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 21 September 2015 - 08:47 AM

Te rog frumos imi trimiti si mie subiectele pe care le-ai gasit?

Multumesc mult si spor la invatat!

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 23 September 2015 - 10:16 AM
eliminare adresa privata e-mail. Citeste regulamentul.




#57 necula.simona

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 22 September 2015 - 09:17 PM

Este cineva din Targoviste?



#58 Darius

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 02 October 2015 - 01:54 PM

Vezi postareanecula.simona, la 22 September 2015 - 09:17 PM, a spus:

Este cineva din Targoviste?

Buna Simona, si eu sunt din Targoviste. ;)



#59 ncarmens

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 04 October 2015 - 12:01 PM

Buna ziua! M-am inscris si eu la examenul de acces la stagiu de anul acesta si mi-am achizitionat si ghidul pentru pregatire editia 2015, insa problema mea este ca am pagini lipsa in carte. Imi lipsesc paginile din intervalul 376-385. Ma poate ajuta si pe mine cineva cu poze la aceste pagini va rog. Spor la invatat tuturor!



#60 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 October 2015 - 12:25 PM

NU mai solicitati/trimiteti materiale pe adrese de e-mail privat, cata vreme cererile le faceti in mod public prin intermediul acestui forum.
oricine are materiale de oferit, trebuie sa o faca atasandu-le topic/ mesaj fiindca informatiile de aici sunt publice, adica spre folosul oricui are nevoie de ele.

e a n+1 oara cand spun asta, voi nu cititi regulamentul acestui forum, dar activati aici si ii incalcati prevederile.

3 mesaje sterse !!

va rog sa cititi regulamentul si sa-l respectati, in caz contrar va suspend dreptul de a mai posta !

fara suparare !






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL