Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
incheiere contracte pana la aprobare buget - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

incheiere contracte pana la aprobare buget

1 reply to this topic

#1 alinaade79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:

Postat 06 January 2015 - 10:17 PM

Buna.Spuneti-mi, va rog, pana la aprobarea bugetului local al primăriei pot încheia sau prelungi contracte, de exemplu pt prestari servicii informatice, curatenie?gasesc prevederi legale care sa mă lămurească ce am si ce nu am voie sa fac pana la aprobarea bugetului?



#2 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 21 January 2015 - 09:13 AM

Se fac acte aditionale. Pana la aprobarea bugetului si depunerea la trezorerie se fac plati de 1/12 din bugetul anului precedent. Doar ca in 2015 bugetul ar trebui sa fie la ordonatorii de credite pana la sf lunii ianuarie ca s-a publicat in MO, in 29-30 dec 2014.







Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL