Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Inchiderea contului 770 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Inchiderea contului 770

2 replies to this topic

#1 adela75

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 12 January 2015 - 11:42 AM

Buna ziua,

Cum se inchide la sf de an contul 770 pe ambele buget (buget local / buget de stat)?

Eu am gasit in

ORDIN nr.2021/17.12.2013


1. din bugetul de stat


770 = 52002


52002 = 489




2. din buget local


770 = 52102


52102 = 48109





... dar in bilant nu dau corelatiile: rd. 80 = rd. 90


Ajutor va rog!





#2 ela_andra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 47 Postari:

Postat 12 January 2015 - 03:47 PM

esti sigura ca formularul ramane acelasi?




#3 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 14 January 2015 - 01:11 PM

770 a fost inchis de trezorerie, ca si 560. Conform omfp 1780, se deschid conturi internediare prin care se incvhis conturile de incasari si plati.
Asteptam cu interes normele sa vedem ce SI CUM. 2021 a tot fot modificat.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL