Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
D 100 - topic 2015 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


D 100 - topic 2015


2 replies to this topic

#1 liraaur

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 26 January 2015 - 11:24 AM

In 19.01.2015 am depus online Declaratia 100 pentru trimestrul IV 2014.
La validare au aparut urmatoarele ERORI:

E: validari globale
eroare regula: R13: Perioada de raportare eronata ( luna 12). Codul obligatie =103 se declara trimestrial, cu exceptia contribuabililor care au optat pentru un exercitiu financiar diferit de canul calendaristic ( Notificare 014).

Daca are cineva idee ce inseamna acest lucru.

Mentionez ca fac trimestrial aceasta raportare si nu am optat pentru alta perioada de raportare.

Multumesc !



#2 kmkz

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 399 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 26 January 2015 - 11:44 AM

Ai declarat impozit pe profit.
La trimestrul 4 impozitul pe profit nu se mai declara, se regularizeaza prin 101.




#3 ade_vale

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 29 April 2015 - 12:46 PM

Buna ziua! Sper sa ma sfatuiti cum sa rezolv urmatoarea problema : am depus declaratia 100 iar in recipisa imi aparea :"
E: validari globale
eroare regula: R13: Perioada de raportare eronata (luna 3). Codul obligatie=103 se declara trimestrial, cu
exceptia contribuabililor care au optat pentru un exercitiu financiar diferit de anul calendaristic (Notificare014). Pana mi-am dat eu seama ce era greseala mea ca trecusem in loc de impozit pe venit, impozit pe profit am mai trimis o de cateva ori. Problema este ca acum cand am trimis o cum trebuia, cu contul de impozit pe venit imi spune la eroare ca nu se accepta mai multe obligatii cu contul 121 si avand aceeasi scadenta de 25.04.2015.
Cum credeti ca as putea rezolva aceasta problema pentru ca nu m-am mai lovit de astfel de situatii si nici nu am o experienta foarte mare in contabilitate?
Va multumesc anticipat pentru sfaturile oferite!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL