Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
schimbarea temporara a functiei implica si schimbarea temporara a salariului ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

schimbarea temporara a functiei implica si schimbarea temporara a salariului ?

  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 1valeria

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 26 January 2015 - 10:43 PM

Buna ziua! Sunt functionar public la comuna, avand functia publica de executie inspector gradul profesional principal gradatia 3 clasa de salarizare 50 avand salar de incadrare 915 lei. In cursul anului 2014 s-a infiintat un post nou pentru sef birou în Biroul contabilitate, impozite şi taxe, achiziţii publice, managementul proiectelor din cadrul aparatului de specialitate al primarului. Am obtinut in cursul lunii ianuarie 2015 aviz de la ANFP pentru exercitarea cu caracter temporar a funcţiei publice de conducere de Şef birou în Biroul contabilitate, impozite şi taxe, achiziţii publice, managementul proiectelor din cadrul aparatului de specialitate al primarului. Am o nelamurire, ocupand aceasta functie salariul meu tot aceeasi ramane cat am avut inainte de a ocupa aceasta functie + 25%? Conform art. 92. din Legea 188/1999 alin 1)Exercitarea cu caracter temporar a unei functii publice de conducere vacante sau temporar vacante se realizeaza prin promovarea temporara a unui functionar public care indeplineste conditiile de studii si de vechime in specialitatea studiilor pentru ocuparea functiei publice si care nu are o sanctiune disciplinara aplicata, care nu a fost radiata, in conditiile prezentei legi. alin 5)Daca salariul corespunzator functiei publice pe care o exercita cu caracter temporar este mai mare, functionarulpublic are dreptul la acest salariu. Va rog frumos sa ma ajutati care ar fii salariul meu nou /concret/? Multumesc frumos pentru ajutor.

Aceasta postare a fost editata de 1valeria: 26 January 2015 - 10:43 PM



  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL