Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Bilant 2014 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Bilant 2014


12 replies to this topic

#1 AngelM

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:
  • Gender:Female

Postat 18 February 2015 - 09:55 AM

Buna ziua,
Am infiintat recent o societate care se ocupa de expertiza contabila, eu nu sunt angajata societatii, sunt administratorul.
Intrebarea mea ar fi : la persoana care a intocmit bilantul voi trece denumirea aceleiasi societati?
Va multumesc



#2 Emilio

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Location:zalau
  • Interests:informare

Postat 23 February 2015 - 03:03 PM

Un SRL radiat la data de 09.02.2015, atat de Regitrul Comertului cat si de ANAF, trebuie sa depuna Situatii Financiare la 31.12.2014 ? Deci: nu mai e administrator, nu stampila, nu CUI.




#3 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 24 February 2015 - 11:34 AM

In vederea radierii societatii s-a depus, deja, bilantul de lichidare. Prin urmare, NU mai aveti obligativitatea de a mai depune situatii financiare anuale. :smile:



#4 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 02 March 2015 - 11:22 AM

Se depune formularul S 098( situatii financiare ) in vederea lichidarii si in acelasi format S 098 dupa radiere ( exista optiune in formularul respectiv ).



#5 mihapanait

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 09 April 2015 - 11:41 AM

Cum se completeaza formularul de bilant contabil 2014 pe primele coloane daca firma a fost inactiva? Cu cifrele din balanta de verificare la 31.12.2013 sau se completeaza cu 0 peste tot???



#6 mihaci

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 493 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 29 April 2015 - 04:17 PM

Buna ziua, am urmatoarea situatie la formularul 10 din bilant:
suma rd.35 (pierdere reportata soldD)+ rd.37 (pierdere sold D) coloana 1 nu este egala cu rd.35 sold D din coloana 2, diferenta fiind de 1 din rotunjiri.
In mod normal cele doua sume trebuie sa fie egale, dar nu sunt, nu pot modifica coloana 1 pentru ca nu s`ar mai respecta un principiu al contabilitatii si nici nu s`ar mai verifica corelatiile in cadrul formularului 10, coloana 1, nu pot nici rotunji suma din coloana 2 pentru ca suma este fara zecimale, ex.2000.
Bilantul se valideaza, dar nu stiu daca estecorect sa las asa si cele doua sume sa nu fie egale. Ce pareri aveti? Multumesc



#7 mihaci

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 493 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 01 May 2015 - 10:17 AM

Buna ziua, va rog, ma ajuta cineva cu un sfat? Multumesc!



#8 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 May 2015 - 12:33 PM

sumele trebuie sa fie egale !!
pt. a completa col. 1 a formularului 10 pe 2014, copiaza din bilantul pe 2013 exact ce e trecut acolo in col. 2 fiindca acel bilant inteleg ca n-a avut pbl. la corelatii.
eu asa fac ori de cate imi apare vreo dif. de 1 ron din rotunjiri la col. 1 a bilantului curent fata de cel de anul precedent si de fiecare data se rezolva.



#9 StroeDudu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 15 May 2015 - 09:00 PM

Bună ziua! Am si eu nevoie de un mic ajutor, va rog, Am depus bilantul contabil ( pe e-guvernare) dar, după ce am primit nr de inregistrare, când am încercat să verific "stare" nu se vede nimic . Tabelul este gol. Unde gresesc ? Ce se intampla? A mai patit cineva asa ceva? Este vorba de : https://www.anaf.mfi...alizareStare.do



#10 mutual

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 302 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:XBOX 360 ONE, TRAVELLING

Postat 15 May 2015 - 10:17 PM

Situatia poate sa apara daca codul fiscal din bilant este eronat, dar a fost acceptat la validarea initiala. Verificati cu atentie, cifra ci cifra.



#11 StroeDudu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 17 May 2015 - 09:26 AM

Vezi postareamutual, la 15 May 2015 - 10:17 PM, a spus:

Situatia poate sa apara daca codul fiscal din bilant este eronat, dar a fost acceptat la validarea initiala. Verificati cu atentie, cifra ci cifra.
Multumesc pentru faptul ca mi-ati raspuns. Firma nu este platitoare de TVA. Deci codul fiscal este fara Ro. Am scris cifrele codului incepand cu prima casuta. Sa las doua patratele libere si apoi sa scriu?



#12 ad

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 245 Postari:
  • Location:CONSTANTA

Postat 20 May 2015 - 01:36 PM

Structura pentru S1023 aferenta decembrie 2014 pt. I.F.N. inca nu a aparut? sau nu o gasesc eu? Multumrsc



#13 mihaci

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 493 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 25 May 2015 - 12:20 PM

Buna ziua, am urmatoarea situatie la dec.2014: capital social 200 lei, profit 1500 lei, s-a constituit rezerva legala la dec.2014 in suma de 40 lei. In nota 3 de la bilant este corect sa completez astfel: rd.1 profit net de repartizat 1500, rd.2 rezerva legala 40, rd.6 profit nerepartizat 1460, adica 1500-40. Este corect?
In raportul administratorului si PV AGA trebuie mentionata repartizarea profitului la rezerva legala cf legii si nerepartizarea profitului ramas dupa constituirea rezervei legale?
Multumesc






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL