Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
acces cafr - topic 2015 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

acces cafr - topic 2015

12 replies to this topic

#1 nicami

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 17 March 2015 - 11:03 AM

buna, mai da cineva examenul de acces la stagiu cafr pe 28 martie?
m-ar interesa subiectele date in 2013 - 2014
va multumesc!
Orice problema are o rezolvare!



#2 mezso

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 17 March 2015 - 07:33 PM

Buna seara
si eu caut testele din 2014 cele din 2012 sunt pe saitul CAFR




#3 nicami

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 19 March 2015 - 08:13 AM

Vezi postareamezso, la 17 March 2015 - 07:33 PM, a spus:

Buna seara
si eu caut testele din 2014 cele din 2012 sunt pe saitul CAFR
Buna, se pare ca nu le are nimeni, ce or fi asa secrete? :)
Orice problema are o rezolvare!



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 March 2015 - 11:32 AM

nu cred ca e vb de vreun secret aici, ci, mai degraba, de o lipsa de implicare din partea colegilor de breasla :sad:
cum, pe acest site, nimeni nu este obligat sa raspunda, rezulta ca poate fi doar o chestiune de bunavointa.

pe de alta parte, ai cautat bine in topicul pe 2014 si nu le-ai gasit postate deja ? doar intreb .... :smile: si daca nu-s, probabil de vina e si legea drepturilor de autor.



#5 mezso

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 19 March 2015 - 08:53 PM

Buna seara
sincer sa fiu asteptam din partea celor din anul I respectiv anul II putin entuziasm si sustinere pentru cei care vor sa dea examenul de stagiu in anul 2015 va doresc pentru voi sanatate si toate cele bune totusi va reamintesc mai sunt 9 zile pana la examen.



#6 nicami

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 20 March 2015 - 08:14 AM

Vezi postareaOtilia Alupei, la 19 March 2015 - 11:32 AM, a spus:

nu cred ca e vb de vreun secret aici, ci, mai degraba, de o lipsa de implicare din partea colegilor de breasla :sad:
cum, pe acest site, nimeni nu este obligat sa raspunda, rezulta ca poate fi doar o chestiune de bunavointa.

pe de alta parte, ai cautat bine in topicul pe 2014 si nu le-ai gasit postate deja ? doar intreb .... :smile: si daca nu-s, probabil de vina e si legea drepturilor de autor.
am cautat, in 2014 e un topic cu 7 mesaje.. da, probabil ca nu vrem sa ne ajutam intre noi...asta e, ne descurcam si fara :D
Orice problema are o rezolvare!



#7 steluta_pet@yahoo.com

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Location:pitesti

Postat 22 March 2015 - 11:33 AM

Buna ziua,
Si eu am cautat pe net subiectele date in 2013 si 2014 dar...degeaba...ma axez pe diferentele dintre 3055 si 1802....sper sa reusesc....spor la invatat (cat a mai ramas).....



#8 nicami

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 22 March 2015 - 12:51 PM

multumim! spor la invatat si bafta la examen!
Orice problema are o rezolvare!



#9 nicami

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 27 March 2015 - 04:57 PM

o conta ordinea in care tratam subiectele?
se pare ca vor fi si probleme de rezolvat - la anuntul cu locatia pe site-ul cafr au scris si ca avem voie cu un calculator de birou.
bafta tuturor!
Orice problema are o rezolvare!



#10 Ionyk27

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 31 March 2015 - 07:53 PM

Salutare! A trecut si examenul..cum vi s a parut? Eu am avut numarul 2 Nu mi s-a parut asa greu, cu toate astea, am gresit 10 grille, desi nu sunt de acord cu doua raspunsuri de-ale lor. A sunat careva la cafr sa intrebe cand afiseaza rezultatele?



#11 nicami

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 05 April 2015 - 09:46 AM

Buna, eu am avut nr 1. Subiectele de la scris au fost:
1. Atributiile biroului permanent al consiliului camerei
2. Activitatile desfasurate de auditorii financiari persoane fizice si persoane juridice, si in ce conditii
3. Evaluarea la bilant
4. Reevaluarea imobilizarilor corporale

Poate ar fi bine sa puna cineva si subiectele de la nr 2, pt cei care dau in urmatorii ani. Nu a fost greu, normal, dupa razboi multi viteji se arata :)))
Si eu am gresit destul de mult la grile, unele pt ca m-am grabit...
Bafta in cei 3 ani de stagiu si examenul de final sa il trecem cu bine!
Orice problema are o rezolvare!



#12 oana_cl

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:
  • Gender:Female

Postat 05 April 2015 - 01:11 PM

Nr. 2:

1. In ce conditii auditorul financiar poate exercita activitatea de audit conform OUG 75/1999?
2. Atributiile Conferintei ordinare.
3. Evaluarea la data iesirii din entitate conform OMFP 1802/ 2014.
4. Principiul continuitatii activitatii si principiul contabilitatii de angajamente conform IAS1.



#13 CostiR

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 23 January 2017 - 03:03 PM

Buna ziua,

Testele grila din 2013 - 2015 le are cineva? Multumesc.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL