Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
sustinere financiara activitati sportive, culturale, biserici - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

sustinere financiara activitati sportive, culturale, biserici


5 replies to this topic

#1 alinaade79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:

Postat 27 April 2015 - 01:27 PM

S-au primit la primarie vreo 4 cereri pt sustinere sport si reparatii la biserica. Cei care au solicitat banii au prezentat la primarie toate documentele(cui, extras bancar, au prezentat obiectivele, etc)sau pot aduce acte daca s-a omis ceva. Problema e ca primaria nu a numit o comisie, nu exista un regulament, doar o prevedere in buget care acopera toate solicitarile, respectivele alocatii fiind votate odata cu aprobarea bugetului pe acest an. Se pot da acesti bani sau care ar fi modalitatea de a intra primaria in legalitate?



#2 ovidiu_adrian79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:VASLUI

Postat 27 April 2015 - 02:28 PM

Arunca un ochi in atasament... sa-ti faci o idee..
Succes!

Fisiere atasate





#3 alinaade79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:

Postat 28 April 2015 - 09:55 AM

Stiu cum este corect, asa ar fi trebuit facut. Pe mine ma intereseaza ce se mai poate face acum, dupa ce s-au prins sumele in buget si s-a precizat fiecarei asociatii cati bani i se dau.



#4 ovidiu_adrian79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:VASLUI

Postat 28 April 2015 - 11:26 AM

Ce mai poti face...fa un regulament pt aprobarea proiectelor, aprobat de primar, o dispozitie cu membrii comisiei de evaluare, ambele cu data de dupa ce a fost data hotararea cu aprobarea sumelor in buget. Si desigur, un referat al comisiei, aprobat de primar, prin care sunt propuse spre decontare sumele respective. Aaa...si bineinteles contracte cu toate acele asociatii si fundatii!
Retroactiv...dar asta e.., macar la un eventual control al curtii de conturi, sau..a unor reclamatii, sa fiti in regula!

Mult succes! :)



#5 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 April 2015 - 11:32 AM

multumim mult, Ovidiu !! :wub:
solutiile tale ne sunt de mare ajutor, mai ales ca putini dintre membrii Conta.ro se pricep atat de bine la contabilitatea institutiilor publice.

sa traiesti cum iti place ! :biggrin:



#6 ovidiu_adrian79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:VASLUI

Postat 29 April 2015 - 08:13 AM

Cu multa placere, Otilia!
Oricand, daca pot oferi un ajutor!






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL