Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Cum înregistrez produsul propriu? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Cum înregistrez produsul propriu?

produs propriu
1 reply to this topic

#1 irdukh

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 27 April 2015 - 04:01 PM

îmi cer scuze dacă nelămuririle mele sunt poate lucruri prea de bază dar nu am găsit persoane să mă lămurească iar contabilitatea ca PFA o țin singură..
Sunt administratorul PFA-ului , comercializez atât produse cumpărate cât și făcute de mine, dar nu știu cum se înregistrează cele făcute de mine..
Am facturi pe materiale (in de exemplu, fermoare ,)dar am și materiale care sunt de multă vreme prin casă și nu am facturi pe ele .. am și unele materiale primite că știu oamenii că fac lucruri.. ce ar trebui să fac cu asemene materiale?
să zicem că din 3 m de in îmi ies 5 bluze .. eu am factura pe material dar cum justific cele 5 bluze din magazin?
am o rolă de șnur și fac o brățărică pe loc pentru un copil să zicem (am avut situația iar tot ce aveam expus era prea mare așa că am făcut pe loc) dau bon.. dar eu cum înregistrez în stoc acea brățară? sau ar trebui să am pe casă cod pentru servicii prestate pe loc? îmi trebuie un statut special ca pfa să pot avea un asemenea cod?
Mulțumesc



#2 kamtech

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:

Postat 27 April 2015 - 06:28 PM

Facti un "bon de consum" pentru materia primă (pânza de in) şi o "notă de predare" pentru cele 5 bluze.







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL