Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
compensare cheltuieli cazare - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

compensare cheltuieli cazare

5 replies to this topic

#1 pisicu81

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 06 July 2015 - 05:34 PM

Buna ziua
fac parte dintr-o instituție publică. Sunt trimis in delegare 4 zile si sunt cazat la institutia unde sunt trimis, in conditii foarte proaste, cu mai mulți colegi intr-o camera. Locul unde sunt cazat nu face parte din unitati de primire turistice. Considerati ca pot beneficia de prevederile art 28 din HG1860/2006, cel referitor la compensarea cheltuielilor de cazare?



#2 ovidiu_adrian79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:VASLUI

Postat 10 July 2015 - 08:43 AM

Sigur ca da. Poti beneficia si de cazare fara documente (45 lei/noapte) si de diurna aferenta (17 lei/zi)!




#3 pisicu81

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 13 July 2015 - 10:35 AM

Asa consider si eu însă cei de la financiarul instituție susțin ca ar însemna dubla decontare, in sensul ca statul a cheltuit bani cu noi cand ne a cazat, chiar daca au fost condițiile care au fost. Susțin ca nu putem beneficia de cei 45 lei pe noapte.



#4 ovidiu_adrian79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:VASLUI

Postat 13 July 2015 - 12:42 PM

Cazarea dvs a fost facuta in conditiile art. 26 (inclusiv distanta mai mare de 50 km dintre cele 2 localitati), 27, 28? Aveti cumva vreun document (factura/bon fiscal) de cazare?
In ce sens se motiveaza dubla decontare sustinuta de ai dvs colegi? Care este suma de bani cheltuita de stat pentru cazarea dvs (ma refer la o suma exacta, daca pot oferi si justifica cei de la financiar)?

Mult succes! :smile:



#5 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1344 Postari:
  • Gender:Female

Postat 13 July 2015 - 01:29 PM

Daca a beneficiat de cazarea institutiei si nu s-a cazat pe cont propriu in alta parte, nu poate primi banii de cazare (pentru ca NU s-a cazat pe cont propriu)!



#6 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 July 2015 - 02:31 PM

... si eu zic tot asa !

daca nu acceptai cazarea/ nu stateai acolo, era altceva.
cata vreme n-ai plecat in alta parte se cheama ca instutia ti-a asigurat cazarea, chiar si in conditii proaste.

imi pare rau ca-ti dam vesti neplacute ... dupa ce (banuiesc ca) te-ai umplut de nervi in delegatie. :sad:






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL