Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
decontare transport - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

decontare transport

4 replies to this topic

#1 alinaade79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:

Postat 10 July 2015 - 01:07 PM

Un functionar public poate merge la curs de pregatire profesionala cu masina care este pe numele sotiei si sa i se deconteze combustibilul sau este obligatoriu ca pe talon sa fie numele lui?



#2 ovidiu_adrian79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:VASLUI

Postat 12 July 2015 - 03:41 PM

Da, poate merge, in conditiile HG nr. 1860/2006 privind drepturile şi obligaţiile personalului autorităţilor şi instituţiilor publice pe perioada delegării şi detaşării în altă localitate, precum şi în cazul deplasării, în cadrul localităţii, în interesul serviciului




#3 alinaade79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:

Postat 21 July 2015 - 07:49 AM

Pot sa-i dau unui functionar public care pleaca la un curs de pregatire profesionala avans pentru a-si plati combustibilul?



#4 Nicoleta ifr

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:

Postat 03 August 2015 - 01:17 PM

Am platit pentru un curs de formare profesionala 4506 lei (taxa curs 950+cazare regim hotelier 3* pt 8 zile 3000 lei+ 556 decontare in avans transport cu masina proprie catre dus-intors Mamaia).........iar acum mi s-a spus ca limita maxima admisa este de 3000 lei/pers, insa nu am gasit nici o lege care prevede asa ceva.Sunt doar zvonuri sau chiar am intrat in incurcatura si exista o astfel de reglementare?



#5 ovidiu_adrian79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:VASLUI

Postat 04 August 2015 - 07:37 AM

Eu nu stiu de o asa zisa limita...din punctul meu de vedere se poate deconta
Spunei persoanei care ti-a spus de limita sumei de 3.000 lei sa iti arate si unde scrie!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL