Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Monografie contabila execuetare garantie pentru inchiriere spatiu - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Monografie contabila execuetare garantie pentru inchiriere spatiu


  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 meleasaliviu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 23 July 2015 - 07:39 PM

Buna seara,

Am si eu urmatoarea problema cu executarea unei garantii la o societate:

In baza unui contract de inchirere (societatea noastra) a inchiriat altei societati un spatiu. Intr-un final chiriasii nerespectand conditiile contractuale am trimis instiintare prin care i-am notificat ca se executa garantia. Contractul a fost reziliat si acum urmeaza sa inregistram executia garantie care a fost platita la inceputul contractului de inchiriere.
Daca nu gresesc odata cu executarea acestei garantii pentru inchiriere pentru societatea noastra este un venit care ar trebui inregistrat pe 706.

Ma putei ajuta cu o monografie contabila in aceasta privinta?

Va multumesc.


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL